טירונות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

סיימתם צו ראשון ומאז הספקתם כבר לקרוא את כל הכתבות שמצאתם באינטרנט (וגם פה אצלנו)? דיברתם כבר עם האחים והחברים בצבא (ואפילו שאלתם את סבא על השירות בהגנה) ובכל זאת אתם מרגישים שאתם לא יודעים בדיוק מה מחכה לכם בטירונות? בדיוק לשם כך קיים שבוע הגדנ"ע שיקח אתכם הכי קרוב שאפשר לדבר האמיתי.

גדנ"ע, טעימה מהשירות הצבאי

מקור הגדנ"ע הוא בגדודי הנוער שהיו קיימים בתקופת ההגנה וכיום מטרתם לתת למלש"בים טעימה מהשירות הצבאי ולהעלות את המוטיבציה לגיוס בקרב בני נוער. ישנם 2 בסיסי גדנ"ע - צלמון ושדה בוקר. את הגדנ"ע תעברו יחד עם כל בני כיתתכם במהלך כיתה י"א, לאחר שרובכם, אם לא כולכם, תסיימו את הליכי הצו הראשון. בנוסף לגדנ"ע הרגיל ישנם גם גדנ"עות מיוחדים שנועדו לנערים ונערות בעליי יכולות ספציפיות או רצון להגיע לתפקידים שונים. בין הגדנ"עות הללו ניתן למצוא את גדנ"ע חובלים ואת גדנ"ע מזרחנות של חיל המודיעין.

מה בדיוק אתם עומדים לחוות?

לא משנה לאיזה מבין שני הבסיסים תגיעו, תעברו פחות או יותר את אותם התכנים. ומה בדיוק אתם עומדים לחוות? שבוע אחד, מדוייק להפליא, מתוך טירונות. פתאום תצטרכו לפנות למפקדת שלכם ב"הקשב המפקדת", תלבשו מדים, תעברו שיעורי מור"ק (מורשת קרב), תלמדו להחזיק נשק ואפילו תבצעו מטווחים חיים (ובטוחים!) בהם תירו עשרה כדורים במהלך מיקצים שונים. והחלק הכי כיף? את כל זה תעברו עם החברים הכי טובים שלכם.

במה עליי להצטייד?

התנאים בשבוע הגדנ"ע יהיו תנאי שטח אז תתכוננו לישון באוהל ולהתקלח במקלחות משותפות, לכן לביישנים שביניכם, מומלץ להביא בגד ים. זכרו כי הגדנ"ע הוא רק שבוע אז מומלץ לא להיסחף ולהביא את כל הבית אלא רק את הדברים שבאמת תצטרכו. חלק מהציוד שמומלץ להביא הוא נעליים נוחות וסגורות, בגדי ספורט, חולצה כדי ללבוש מתחת למדים, מצעים או שק שינה, ביגוד חם ללילה, כלי רחצה, גומייה לשיער (לבעלי שיער ארוך בנים ובנות כאחד), חגורה, כפכפים למקלחת, מנעול לציוד ומעט כסף.

קחו בחשבון כי החוויה הזו יכולה לעזור לכם לגבש את ההבנה מה מתאים לכם יותר ומה פחות להמשך השירות הצבאי שלכם. כדאי שתנצלו את זמן הגדנ"ע כדי ליהנות, אבל גם השתדלו להתייחס לשבוע זה במלוא הרצינות- כך תהיו מוכנים יותר לדבר האמיתי. בהצלחה!

שבוע גדנ"ע

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

קורס הטיס
הכירו את הקורס הקדם צבאי לנהיגה (קד"ץ נהיגה)