ברדלס

טירונות

גדוד מעורב

חי"ר גבולות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לוחם בגדוד ברדלס


טוראי נדב שלו התגייס בנובמבר האחרון לתפקיד לוחם חי"ר גבולות בגדוד ברדלס, גדוד מעורב בו מבצעים יחד, בנים ובנות, משימות מבצעיות שמטרתן הגנה על גבולות המדינה. למרות שנדב נמצא עכשיו רק בתחילת דרכו, הוא כבר מרגיש שהחיילים בגדוד הפכו למשפחה. טור אישי >

טירונות גדוד ברדלס

לפני כחצי שנה התגייסתי לגדוד ברדלס. בימים אלו אני נמצא במהלכו של שלב הטירונות, המתקיים בבסיס האימונים החטיבתי (בא"ח) של חטיבת גולני. למען האמת, כשהתבשרתי על השיבוץ לא הייתי מרוצה, אבל אחרי שהתגייסתי הבנתי שקיבלתי תפקיד ייחודי.

אני עדיין חייל במסלול ההכשרה בדרך להיות לוחם, אבל כבר אחרי פרק זמן קצר בטירונות הבנתי שההכשרה מהווה חלק חשוב ומשמעותי בשירות. בטירונות למדנו את העקרונות הבסיסיים שכל לוחם צריך לדעת כדי שיוכל לקרוא לעצמו אחד כזה. למדתי המון דברים חדשים שלא ידעתי על עצמי. לא תיארתי שאוכל לבצע את כל מה שלימדו אותנו - לירות למרחקים ולפגוע בצורה מדויקת במטרה או לצלוח בוחן מסלול.

חוויתי המון בחודשים האחרונים, הכרתי הרבה חברים חדשים ולכל אחד אישיות מיוחדת משלו. אנחנו גדוד מעורב, מה שאומר שיש גם בנות בגדוד. בתחילת הדרך, לא הכי הסתדרנו ביחד, אבל עם הזמן התחברנו והבנו שאנחנו צריכים להיות כאן אחד בשביל השני.

חיילים יושבים על הר

סדר היום שלנו כרגע הוא כמו של כל טירון; קמים בבוקר, מסדרים את המגורים, אוכלים וממשיכים עם לו"ז ההכשרה. יש לי המון ציפיות להמשך השירות שלי, אני אוהב לצלם ורוצה לנסות לשלב את תחום הצילום בשירות שלי, כדי שכולם יזכו לראות מה אני עובר מבעד למצלמה - תרגילים, מסעות וחברים.

אני חושב שאם חששתי לפני הגיוס להתגייס לברדלס, עכשיו אני נמצא במקום שגאה ואוהב את הגדוד, החוויה העניקה לי המון מוטיבציה להמשך השירות שלי וכמובן אני יותר משמח על החברים מסביבי שהכרתי. אני חושב שזכיתי בתפקיד.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הקורסים וההכשרות במחו"ה אלון
קורס מראיינים פסיכוטכניים