קשר"ג

חיל הקשר והתקשוב

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגיסיים


מתגייסים לתפקיד הקשר"ג? כדאי שתדעו איפה אתם הולכים לבצע את ההכשרה, כמה היא נמשכת ומה היא כוללת, לא? ספוילר: קיצרו לכם את זמן ההכשרה >

קציני הקשר הגדודיים (קשר"גים) הם חלק בלתי נפרד מהגדודים הקרביים. בתפקידם הם מתמחים בהפעלת מערכות דיגיטליות בשדה הקרב שמאפשרות פיקוד ושליטה על הכוחות הפועלים באוויר, בים וביבשה. עם קיצור אורך שירות החובה לגברים בשנת 2015, הוחלט על קיצור אורך ההכשרה בתפקיד משנה ושמונה חודשים לשנה וארבעה חודשים.

עד מחזור הגיוס של מרץ 2018, חלק גדול מהכשרת הקשר"גים התבצעה מחוץ למוסדות אגף התקשוב וההגנה בסייבר: הטירונות התקיימה תחת מערך מגל וקורס הפיקוד בוצע בבית הספר להנדסה צבאית (בהל"ץ). כעת, עוברים הקשר"גים את ההכשרה שלהם בבה"ד 7 – בית הספר הארצי לקשר, תקשור וסייבר (למעט קורס הקצינים והסיפוחים לגדודים הקרביים).

הקשר"גים מבצעים טירונות 03 משולבת עם הכשרת יסוד בעיר הבה"דים, ולאחר מכן מגיעים לסיפוחים בגדודים. לאחריהם, חוזרים לקורס פיקודי בבה"ד 7 שבסיומו מבצעים הכנה לקורס הקצינים. לבסוף, עוברים בבה"ד 1 השלמת תקשוב אחודה ומשובצים בגדודים הלוחמים בזרוע היבשה. 

טיפ ממפקד פלוגת מסלולים של בה"ד 7:

לקראת הגיוס לתפקיד הקשר"גים, אני ממליץ לכם להגיע עם המחשבה שאין משהו שאתם לא מסוגלים לעשות. מחכה לכם בבה"ד 7 סגל מפקדים שידאג לכם, יעזור לכם ויוכיח לכם שאין דבר שאתם לא מסוגלים לעשות. לפניכם מסלול ארוך, מאתגר אך משמעותי וחווייתי. בהצלחה!

- רב סרן רן עזרא, מפקד פלוגת מסלולים

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תכנית חבצלות
לומדים מחוץ לקופסה