המערך הפסיכוטכני

קורס

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מערכת אתר מתגייסים


מתגייסים לתפקיד מראיין פסיכוטכני? הנה כל מה שמחכה לכם בקורס בבה"ד 11 בקריית ההדרכה בנגב >

חלק א' - הכשרה בסיסית

המאבחנים עוברים טירונות 02 בבה"ד 11 הממוקם בעיר הבה"דים, ולאחריה ממשיכים להכשרה מקצועית שאורכה כשלושה חודשים. בארבעת השבועות הראשונים תלמדו את החלק התיאורטי שנוגע לתפקיד כמו שפת גוף, יכולות ראיון שונות וסימולציות. בתום ארבעת השבועות תתחלקו לשלוש מחלקות לפי תחומי התמחות (אבחון, ראיון נשים וראיון גברים).

לאחר מכן, תתלוו לבסיסים שונים ובמשך כחודש תראיינו חיילים ממקומות ותפקידים שונים. השלב האחרון בחלק של ההכשרה הבסיסית הוא שבוע הכלא בו תעברו בין בתי כלא שם תראיינו את הכלואים במטרה להיחשף לפלחים נוספים באוכלוסיה.
בסוף חלק זה המאבחנים יקבלו את סיכת עין המאבחן. 

חלק ב' - הכשרה מתקדמת

חלק זה אורך כחודשיים וחצי, במהלכו המאבחנים נחפפים על תהליך העבודה בלשכות עצמן ומתנסים בראיונות ואבחונים של מלש"בים אמיתיים. כמובן שלכל אורך התהליך הם ילוו על ידי מדריכים וחונכים מקצועיים. 
בסוף חלק זה המאבחנים יקבלו את השרוך הכחול המזוהה עם המערך.

העשרה

במהלך הקורס, על מנת להעשיר את הידע של החניכים בנושאים שונים הקשורים לראיון האישי ולאוכלוסיות השונות איתן ייפגשו, עוברים החניכים הרצאות מגוונות על ידי מרצים חיצוניים בנושאי יחסי אנוש, קריאת שפת גוף ותקשורת בין אישית. בנוסף, על מנת לשפר את הבנתם של החניכים בנושאים השונים, הם עוברים סימולציות קבוצתיות ואישיות.

רוצים ללמוד עוד על המיון למערך הפסיכוטכני? כל הפרטים כאן

טירוניות קופצות עם כומתה ביד

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הצצה לטירונות בגדוד "ברדלס"
שוחרים