שריון

יום הגיוס

גיוס משותף

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


הם היו אמורים להתגייס לסיירות הכי מובחרות אבל החליטו לוותר ולשרת עם החברים הכי טובים שלהם מהמכינה. "יש כאן כוח משותף וביחד אנחנו יכולים לתת הרבה יותר מלחוד". בואו להכיר את גרעין השריון "מרץ 15" >

מעט מאוד זוכים להזדמנות לשרת עם חבריהם

זרוע היבשה נותנת הזדמנות לחברים, בעיקר לתלמידי מכינה, להתגייס ביחד לחיל התותחנים או לחיל השריון. גרעין השריון "מרץ 15" מנה 9 חיילים, כולם בוגרי שנה א' ושנה ב' של מכינות שונות ברחבי הארץ. לכולם היה תפקיד חלומות כלשהו וחלקם אפילו התקבלו לתפקידים בסייבר, בגולני ואפילו בשייטת, אבל בסופו של דבר, הם החליטו להתגייס כולם ביחד לחיל השריון.

אז מה גרם לקבוצה להגיע להחלטה כזו?

"למדתי והתפתחתי המון במכינה", מספר סמ"ר גיא. "בהתחלה רציתי להתגייס בכלל לעוקץ, אבל החלטתי להמשיך עם החברים לשריון. החלטתי שיותר חשוב לי להתגייס לגדודים מבצעיים ולתת את כל כולי. התגייסתי עם החברים שלי ואין יותר כיף מלשרת עם אנשים שמחזקים אותך בדרך. בהמשך אפילו יצאתי לקורס מפקדים והייתי מפקד טנק בגדוד עוז. היום, בתפקידי האחרון, אני אחראי על עידוד הגיוס לשיריון". 

יש כאן כוח משותף וביחד אנחנו יכולים לתת הרבה יותר מלחוד

"אני הייתי אמור להתגייס לשייטת", משתף סג"ם צפריר, "רציתי לתרום במקום שלאו דווקא יש בו את שיא המוטיבציה, רציתי לקחת על עצמי תפקיד פיקודי. החלטנו ללכת ביחד למקום מאתגר, יש כאן כוח משותף וביחד אנחנו יכולים לתת הרבה יותר מלחוד. אנחנו מחזקים אחד את השני, זה גרעין של מוטיבציה ושל אנשים שרוצים לתת מעצמם את המקסימום. לעבור טירונות וחוויה כזאת לבד לעומת עם חברים זה הבדל עצום".

בטח ממש התגבשתם לא?

"האווירה בשריון ואצלנו בפרט ממש חזקה", חושף בפנינו סג"ם צפריר. "לפני שנכנסת שבת אנחנו יושבים ביחד ומנגנים. כמעט לכולנו יש בנות זוג בבית, וחלקנו לא כל כך זמינים בטלפון במהלך היום. אם מישהו עדכן את חברה שלו במשהו היא מיד תכתוב בקבוצה שלהן כדי שכולן ידעו. קרו אפילו מקרים שחברה שלי ידעה מה מצפה לי בהמשך היום עוד לפני שאני בעצמי ידעתי".

"כמו החברים שלי, שהתגייסו איתי לשריון, יש עוד המון אנשים מעולים בשריון", מסביר סמ"ר גיא, "אני בטוח שאם תתגייסו לחיל גם אתם תמצאו חברים לחיים. השירות בשריון מלא באופציות קידום, משמעותי ועם הווי מדהים. אני רוצה לאחל בהצלחה לכל המתגייסים הטריים, תדעו שאתם מגיעים למקום הנכון, וכשתהיו חלק מרעות השיריונרים כבר תדעו שקיבלתם את ההחלטה הנכונה ביותר".

תמונת סוף מחזור

רוצים להתגייס ביחד לחיל השריון?

ניתן לבקש להתגייס עם עוד שמונה חברים או פחות לחיל השריון בצירוף בקשה לדואר האלקטרוני: yachadbshiryon@gmail.com  יחד עם השמות המלאים ותעודת הזהות של מבקשי הבקשה. כל בקשה תבדק פרטנית במדור עידוד גיוס בחיל השריון ולאחר בדיקה מעמיקה תשלח תשובה.

*שימו לב שהשירות המשותף יהיה במהלך שמונת חודשי ההכשרה בלבד.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

קורס נתיב
תכנית חבצלות