שוחרות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

בנים ובנות אשר לומדים באחד ממוסדות הלימוד הצבאיים ולומדים מקצוע טכני-טכנולוגי בתיכון מכונים שוחרים. אז מי מוגדר כשוחר? לאילו תפקידים יכולים שוחרים להתמיין? באילו חילות קיים המסלול? כל הפרטים >

מי מוגדר כשוחר?

שוחרים הם תלמידים הלומדים במוסד לימוד צבאי או אזרחי המשתף פעולה עם צה"ל. ניתן להצטרף ללימודים מכיתה ט' עד כיתה י"ב. במסגרת הלימודים, מבצעים בגרות מלאה ולימודי מקצוע טכני / טכנולוגי בהיקף של מעל 5 יחידות לימוד.

הלימודים נעשים בליווי אחד מהחילות הבאים: חיל הקשר והתקשוב, חיל הים, חיל האוויר, חיל הלוגיסטיקה וחיל הטכנולוגיה והאחזקה. לאחר הלימודים משובצים התלמידים בתפקיד טכנולוגי בהתאם למגמה שלמדו בתיכון, בחיל שליווה אותם.

אילו מקצועות ניתן ללמוד במסלול השוחרות?

אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, מכונאות רכב, תעשיה וניהול, הנדסת חשמל והנדסה אזרחית (בניין) בהיקף של 5 יחידות לימוד ומעלה. בסוף המסלול הבוגרים הזכאים מקבלים תעודת בגרות מלאה.

באילו תנאים מתנהלים הלימודים?

השוחרים מגיעים ללימודים על מדים ומקבלים תעודת שוחר המקנה להם הטבות בתחבורה הציבורית. בחלק ממוסדות הלימוד מלווים הלימודים במשמעת צבאית הכוללת מסדרי בוקר ושיעורי ערכים על בסיס יומיומי. בנוסף לכך, בחלק מהחילות, קיים ליווי של חונכות שעוזרות לאחר שעות הלימודים ומתקיימים סיורים בבסיסים צבאיים וטיולים מגבשים.

אילו הגבלות קיימות?

השוחרים לא ממלאים שאלון העדפות. הבנים רשאיים להתמיין רק ליחידות התנדבותיות ויכולים להשתבץ ביחידות קרביות לאחר מעבר ועדת התאמה ללוחמה בהצלחה. הבנות במסלול לא עוברות את שלב יום המא"ה ורשאיות להתמיין לכל תפקידי הלחימה. בנוסף לכך, אם התלמידים נמצאים בפקודת מעצר או פורשים במהלך הלימודים מתבטל להם מעמד השוחרות.

שימו לב!

  • המסלול לא מחייב שירות קבע.
  • השוחרים רשאיים להשתתף במסלול העתודה אקדמאית והעתודה טכנולוגית.
  • ההרשמה למסלול נעשית מול החיל.
  • ניתן לוותר על מעמד השוחרות דרך מוסד הלימודים או דרך שליחת בקשה אישית למייל meitav@digital.idf.il.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

קורס מראיינים פסיכוטכניים
כל המידע על מדרשות