שנת שירות

שינשינים

גיוס

שייטת 13

חיל המודיעין

תאטרון צה"ל

מיון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: נועה ריינה

מערכת אתר מתגייסים


אם תמיד רציתם לתרום לחברה, יש לכם הזדמנות לעשות זאת לפני הגיוס לצה"ל. שנת השירות היא בעצם שנה בה נדחה הגיוס על מנת להתנדב ולעסוק בפעילויות חברתיות וקהילתיות, כמו טיפול בנוער בסיכון, עבודה במתנ"סים, והדרכה במסגרות רבות. כל הפרטים על מסלולי שנת שירות

מה עושים בשנת שירות?

חניכי שנת השירות מתנדבים בשלל מסגרות חינוכיות ברחבי הארץ כמו פנימיות, כפרי נוער, בתי ספר, תנועות וארגוני נוער ושכונת מצוקה. מרגע הקבלה למסלול שנת שירות, באפשרותך להיות חלק מקומונה של שאר חניכי הש"ש, המכונים "שינשינים" ועוברים יחד איתך את המסלול.

מה קורה עם השירות הצבאי שלי?

שנת שירות לא מקצרת או פוטרת אתכם מגיוס לצה"ל. על מנת להתקבל לשנת שירות אתם מחיוביים לקבל אישור לדחיית גיוס.

אם עברת בכיתה י"ב מיונים ליחידות התנדבותיות/ממיינות, כמו למשל לשייטת 13, השיבוץ ישמר לך, אך אם התמיינת למיונים מקבילים, כמו למשל תיאטרון צה"ל, תצטרך לחזור לשלב הסופי או על כל המיון מחדש במהלך שנת השירות שלך. בנוסף, ישנם תפקידים לחיל המודיעין בהם תצרכו לקצר את שנת השירות לטובת הגיוס אליהם.

שנת שירות במסגרת גרעין נח"ל

מסלול גרעין נח"ל מורכב משלושה שלבים מרכזיים: שנת שירות, שירות צבאי ופרק משימה. במהלך השנה תעבירו את הזמן יחד עם חבריכם למסלול, כאשר חלק מהם ימשיכו איתכם גם למסגרת הצבאית אשר בסופה תיפגשו כולכם שוב לביצוע פרק המשימה. לפרטים נוספים

חייל שותה מים ממימיה

איך מתנהלת ההרשמה?

ההרשמה לשנת השירות מתנהלת מול הארגון או המוסד דרכו תרצו לעשות את שנת השירות שלכם. בדרך כלל, ההרשמה מתנהלת דרך מייל או טלפון של המקום אליו תרצו להירשם, אך יש המון מוסדות תיכוניים חברתיים, תנועות נוער, וקיבוצים ומושבים שעוזרים בהליך ההרשמה והם אף הגורם המקשר.

ההרשמה מתנהלת בדרך כלל בתחילת כיתה י"ב עד פברואר. לאחר ההרשמה ברוב המקומות מתקיימים מיונים, הליך המיון משתנה לפי המקום אליו אתה נרשם.

פרטים נוספים באתר משרד החינוך

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

כל המידע על מסלול הסדר
מסדר הכנפיים