עתודה

מסלולי עילית

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


מסלול "צמרת", כפי שמעיד עליו שמו, בנוי להכשיר את חניכיו לכיבוש השיאים הגבוהים ביותר. המסלול חרט על דגלו את הערכים - צבא, מצוינות ורפואה. עתודאים במסלול זה ייבחרו בקפידה, בהתאם לסטנדרטים הגבוהים של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ותוך בחינה מדוקדקת של יכולותיהם והתאמתם האישית להיות חוד החנית של חיל הרפואה בעשורים הבאים

המסלול פתוח למלש"בים בעלי נתונים מתאימים לכך, שסיימו כיתה י"ב ומעוניינים ללמוד רפואה במסגרת העתודה. ההרשמה למסלול נעשית באמצעות האתר ויחידת מיטב. הליך המיון והקבלה של המועמדים למסלול זהה להליך המקובל בפקולטה לרפואה.

תהליך המיון

 לאחר שהנרשמים נמצאים מתאימים להמשך המיון מבחינת נתוניהם האקדמאיים (ממוצע בגרות וציון פסיכומטרי) הם עוברים הערכה צבאית, שבה נבדקת בין היתר התאמתם להיות קצינים בצה"ל. לאחר מכן, כמו כל מועמד אחר, הם עוברים את שלב הריאיונות האישיים המבוצע ע"י צוות מראיינים משולב אנשי אקדמיה מהאוניברסיטה וקצינים בכירים מחיל הרפואה.
מלש"בים העוברים בהצלחה את כל שלבי המיון ונמצאים ראויים, יוכלו להתחיל את לימודי הרפואה, לצד תכנים נוספים המכשירים אותם להיות קצינים, רופאים קרביים ומנהיגים בחיל הרפואה של צבא ההגנה לישראל.
שלוש השנים הראשונות הן שלב הלימודים הקדם-קליניים המתבצע בקמפוס עין כרם ובקמפוס גבעת רם בירושלים. שלוש השנים הבאות הן שלב הלימודים הקליניים המתקיימים בבתי חולים המסונפים לאוניברסיטה העברית בירושלים.

כחלק מהמסלול יוקם לראשונה מכון מחקר לרפואה צבאית שיהווה אבן יסוד להכרה בייחודיות הרפואה הצבאית, כפי שנעשה בצבאות מתקדמים בעולם. בקרב סגל המורים ישתלבו בכירי חיל הרפואה שיתרמו מהידע והניסיון האישי שלהם.
כבר מהשנה הראשונה ללימודים ישולבו בתכנית הלימודים תכנים הקשורים לרפואה הצבאית. כך למשל, בקורס פיזיולוגיה יינתן דגש לרפואה ימית, רפואה אווירית ופיזיולוגיה של מאמץ, ובקורס אתיקה ידונו נושא דילמות מחיי היומיום של הרופא לצד המצבים הייחודיים לרפואה הצבאית וכיוצא באלו.

מה במסלול?

בשנות הלימוד הקליניות, מעבר לתכנית החובה של כל סטודנט לרפואה, יינתן דגש לתחומים ייחודיים נוספים, כגון: טראומה, עזרה ראשונה, מיון רפואי ורפואה תעסוקתית.

ממד נוסף בתכני הלימוד הינו העשרה בתחום המנהיגות, ניהול ופיקוד, כמו כן גם בתחומי הציונות וההיסטוריה של עם היהודי ומדינת ישראל. המסלול כולל גם תכנית מרתקת של סיורים באתרים צבאיים, רפואיים, היסטוריים וכן תכנית חברתית עשירה ומגוונת.

המסלול מוגדר כמסלול מצוינות וככזה גם מעודד אותה. אחת מנגזרות העניין היא אפשרות לבצע במקביל ללימודי הרפואה גם תואר שני בנושאים מגוונים, כגון: בריאות הציבור, ניהול מערכות בריאות, רפואת חירום ואף תואר ד"ר לפילוסופיה.

המסלול מעשיר את הידע של הסטודנטים גם מהנעשה בעולם בתחום הרפואה הצבאית ושואף לכך שיכירו ויבקרו בבתי חולים צבאיים גם בחו"ל.

הטבות

כדי לעמוד בכלל האתגרים המתוארים נדרשת השקעה מירבית, ולכן, כדי להמעיט בטרדות היום יום של הסטודנטים, הם זכאים למספר הטבות: פטור מתשלום שכר הלימוד לכל אורך שנות הלימוד וכן הבטחת מעונות בקרבת הקמפוס וכלכלה ללא תשלום.
עם סיום לימודיהם, יתגייסו בוגרי התכנית לשירות צבאי ביחידות השדה של חיל הרפואה, שם יוכלו להביא לידי ביטוי את יכולותיהם בתחום הרפואה הקלינית, הניהול והפיקוד.

יתרונות מסלול "צמרת"

-  מדובר במסלול מצוינות.
-  תכנית הלימודים משלבת תכנים ברפואה צבאית בנוסף ללימודי רפואה מלאים.
-  המסלול כולל תכנית העשרה בתחום מנהיגות, ניהול ופיקוד וכן תכנים בנושא היסטוריה.
-  גיבוש חברתי תוך קיום ערבי חברה, סיורים, מועדון לסטודנטים.
-  בכל עת ניתן לפנות למנהלת צבאית אקדמית הזמינה לסטודנטים על-מנת לסייע בכל בעיה.
-  מימון מלא של שכר לימוד, מימון מעונות ועוד.
-  אפשרות ללימודי תואר שני ולימודי PHD במסגרת המסלול ללא עלות נוספת.

חוברת מידע על מקצועות העתודה

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תכנית פסגות
מהי העתודה הטכנולוגית?