עתודה

טור אישי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: קמ"א סופיה סרי

אחות בוגרת מסלול פסגה


"להתגאות בתואר ראשון כבר בגיל 21 זה יתרון עצום שלא כל אחד זוכה לו; ואני – זכיתי". בוגרת מסלול פסגה, העתודה להכשרת אחים ואחיות אקדמאיים בצה"ל, קמ"א סופיה סרי, מספרת על התפקיד ולמה כדאי בכלל להתחייב בגיל צעיר לכל כך הרבה שנים קדימה

עתודאית במסלול פסגה - להשתחרר עם מקצוע

כשאני מסתכלת על עצמי במבט לאחור, אני מבינה שמאז ומתמיד הייתי מאוד בוגרת לגילי. ידעתי מראש מה אני רוצה והסתכלתי אל העתיד. עוד לפני ששמעתי על העתודה האקדמית, מאוד רציתי לתרום לצה"ל - וכמה שיותר. העתודה אפשרה לי בעצם לחתום קבע ל-3 שנים נוספות מלבד אלו להן אני, יחד עם כל שאר בני גילי, גם ככה מחויבת. אמנם בעתודה משתחררים מצה"ל אחרי 6 שנות שירות, אבל אסור לשכוח - גם אחרי 6 שנות ניסיון ומקצועיות.

נוסף לעובדה שאתה תורם הרבה, אתה גם מקבל הרבה. העתודה היא קריירה לכל דבר. אחרי כל כך הרבה שנים של ניסיון מעשי, אפשר בוודאות לומר שכבר בגיל 26-27 אתה מסודר לחיים האזרחיים שאחרי השירות הצבאי. בקורות החיים שלך מופיעים תפקידים גדולים שביצעת, הישגים מרשימים שהגעת אליהם וניסיון מקצועי שאחרים יכולים רק לחלום עליו בגיל צעיר שכזה. להתקבל לעבודה שאתה רוצה זו ממש לא אחת מהבעיות שעתודאי יחווה אחרי השירות והרי שמשם – השמיים הם הגבול.

בקורות החיים שלך מופיעים תפקידים גדולים שביצעת, הישגים מרשימים שהגעת אליהם וניסיון מקצועי שאחרים יכולים רק לחלום עליו בגיל צעיר שכזה.

שירות מרתק ומאתגר

את התואר הראשון שלי עשיתי בסיעוד דרך מסלול פסגה היוקרתי של חיל הרפואה להכשרת אחים ואחיות אקדמאיים. כבר בתפקידן הראשון משובצות האחיות למנהלות מרפאה, דבר שלעולם לא קורה באזרחות. בנוסף, ממלאות האחיות תפקידים של ניהול משאבי אנוש ורפואה בצה"ל. למעשה, בתפקידים אלו לומדים לעמוד בלחצים, לנהל אנשים וכמובן גם לפקד – תחום ייחודי שלא ניתן ללמוד בשום מסגרת אחרת.

אחרי תחילת השירות בצה"ל מצאתי את עצמי עובדת כאחות אקדמאית, עובדת סוציאלית, מנהלת מרפאה ומפקדת – וכל אלו בו זמנית. אני מוכרחה להודות שאני מאוד אוהבת את השירות שלי ומאמינה שאמשיך בקריירה צבאית בצה"ל בתור אחות. המפקדים שלי, עתודאים בעצמם, מעריכים מאוד את עבודתי ונותנים לי מוטיבציה להמשיך הלאה. הם המודל שלי לחיקוי.

כיום אני רק בת 21 ותקופת השחרור שלי, בעוד 5 שנים מהיום, נראית לי רחוקה מאוד. למרות זאת, יש בי את הרצון להישאר ולהמשיך לתת מעצמי. אני מעבירה את השנים הללו בשירות מרתק ומאתגר, שירות במקצוע שאני בחרתי ובמקצוע שאני גם אוהבת.

אני מאושרת שהעזתי ובחרתי בעתודה האקדמית בכלל ובמסלול הסיעוד בפרט, זהו דבר שעליו לעולם לא אתחרט.

אם תשאלו אותי האם כדאי להירשם למסלול העתודה – התשובה שלי תהיה חיובית באופן חד משמעי. עם זאת, אין אף נוסחה שתצליח לקבוע למי מתאים המסלול ולמי לא. הרי שבסופו של דבר זוהי החלטה לא פשוטה כלל על מקצוע לחיים שצריך לקחת בגיל מאוד צעיר. החלטיות היא תכונה שאמורה לבלוט אצל אחד שרואה את עצמו כעתודאי לעתיד. תגיעו להחלטה מוכנים אחרי הרבה מחשבה ואחרי שחקרתם את המקצוע בו תרצו לעסוק ב-7 השנים הקרובות; וכנראה שאפילו כל חייכם. אני מאושרת שהעזתי ובחרתי בעתודה האקדמית בכלל ובמסלול פסגה בפרט, זהו דבר שעליו לעולם לא אתחרט.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תכנית ברקים
כל המידע על תכנית סילון