בת חיל

פטור מטעמי דת

ביטול פטור דת

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דור קטורזה

מערכת אתר מתגייסים


בשנים האחרונות, יותר ויותר בנות בעלות פטור מטעמי דת מחליטות לבטלו ולהתגייס. יש לך פטור דת ואת רוצה לבטל אותו? הכתבה שלפנייך תסביר לך איך לפעול ומה התהליך המחכה לך לאחר ביטול הפטור>

אם את מתחרטת ומרגישה פספוס כי את לא מתגייסת בגלל פטור מטעמי דת, יש לך אפשרות לבטל את הפטור ולהתגייס לשירות צבאי משמעותי בצה"ל. אנחנו ערוכים לסייע לך, ללוות ולשבץ אותך, בהתאם לזכויותייך כבת דתייה.

איך מבטלים את הפטור?

כדי לבטל פטור על רקע דתי, עלייך להגיע ללשכת הגיוס הקרובה לביתך במהלך שעות הפעילות, עם הפטור המקורי ותעודת זהות. בלשכת הגיוס תבצעי ראיון קצר ותחתמי על אישור התנדבות לצה"ל. עד כ-30 יום ממועד החתימה תעודכני אם אושרה בקשתך לגיוס לצה"ל. במידה ואושר גיוסך - תזומני לשלב הבא בתהליך הגיוס. תוכלי להיעזר במוקד "בת חיל-אלומה" הנותן מענה לכל שאלה או התלבטות של בנות דתיות המעוניינות להתגייס. 

ביטלתי את הפטור! מה עכשיו?

לאחר ביטול הפטור תמשיכי בתהליך הגיוס מהנקודה בה הפסקת לפני קבלת פטור הדת. לפנייך תרשים של תהליך הגיוס, בדקי באיזה שלב בתהליך את נמצאת כדי לדעת מה השלב הבא בתהליך.

תרשים תהליך הגיוס

*אם שובצת לתפקיד לפני הגיוס תשובצי אליו גם לאחר ביטול הפטור. 

אם את לא יודעת באיזה שלב את נמצאת, ניתן לבדוק זאת באזור האישי באתר "מתגייסים", במרכז השירות של יחידת מיטב או במוקד "בת חיל-אלומה". אחרי ביטול הפטור תלווי באופן צמוד על ידי תחום בת חיל במיטב שאחראי על הטיפול במלש"ביות דתיות.

למידע על שירות וזכויות חיילים דתיים בצה"ל:

טלפון מוקד "בת חיל-אלומה": 052-4767252

טלפון מרכז השירות של יחידת מיטב: *3529

טלפון לבירורים בנושא ביטול פטור / ליווי למבטלות פטור : 03-738-7124

 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מבן מהגרים לבן ישיבה: כל המידע
כל המידע לבני ישיבות