שירות ייחודי

בת חיל

דת

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: רב"ט טליה

מש"קית עברית במחו"ה אלון


השירות הצבאי הוא בחירה עבור בנות דתיות שאינן מחויבות בגיוס. רב"ט טליה, מש״קית עברית במחו״ה אלון, בחרה להתגייס. ״בעיני זה אפשרי לנהל אורח חיים דתי בצה"ל ויתרה מזאת - מתחשבים מאוד בחיילים הדתיים״ >

לאחר סיום הלימודים בתיכון, התחלתי את לימודיי במדרשת עין הנציב. במשך שמונה חודשים למדתי במסגרת המכינה תורה, מקצועות קודש, כתיבה יוצרת ותכני הכנה נפשית לקראת השירות הצבאי. התגייסתי לצה"ל יחד עם הגרעין של המדרשה, שהיווה עבורי סביבה תומכת. לאורך כל השירות, שמרתי על קשר טוב עם המדרשה, ביקרתי והלכתי ללמוד שם לעיתים.

בחרתי להתגייס לצה"ל משום שאני מאמינה שאני יכולה להביא לידי ביטוי את היכולות שלי ואת עצמי ברמה המקסימלית. בעיני, הגיוס לצה"ל מעצים את רמת החיבור לעם ישראל, הוא מקום שבו כל העם נפגש. לא ראיתי סיבה להיות יוצאת מן הכלל.

התגייסתי באפריל 2016 לתפקיד מש"קית הוראה והדרכה ולאחר הקורס שובצתי כמש"קית עברית במחו״ה אלון. במסגרת תפקידי אני מפקדת, יחד עם שתי מפקדות נוספות, על צוות טירונים עולים חדשים עם רמת עברית נמוכה. האחריות שלי היא ללמד אותם עברית, תרבות ישראלית, היסטוריה, שירים ישראלים ועוד.

אני מסדרת לעצמי את סדר היום ויכולה להתפלל על פי לוח הזמנים שלי. גם במהלך הטירונות, בה סדר היום היה קבוע מראש, הוסיפו את התפילות ללוחות הזמנים והתחשבו בי ובשאר הבנות הדתיות.

גם החברות הקרובות שלי בחרו להתגייס, ההורים שלי מאוד תומכים בי ואחותי הקטנה רוצה להתגייס גם היא. בעיניי, אין הגבלה או קושי לנהל אורח חיים דתי בצה"ל. אני ממליצה לכל הבנות ששוקלות להתגייס, להתעניין, לשמוע ולבצע את הבחירה שנכונה עבורן.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מח"ל - מתנדבי חוץ לארץ
מבן מהגרים לבן ישיבה: כל המידע