מסלולים ייחודיים

עולים חדשים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


גרעין "צבר" הוא פרויקט ייחודי, מיזם שיתופי של צה"ל, תנועת הצופים, האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון ומשרד העלייה והקליטה, שהחל את דרכו בשנת 1991

הפרויקט מציע מסגרת ארגונית-חינוכית לבני ובנות נוער ישראלים יהודים בגילאי 18-24, השוהים עם משפחותיהם בכל רחבי העולם מזה שנים רבות. עם סיום לימודיהם בתיכון בוחרים בני הנוער הללו להגיע לישראל, להתנדב, להתגייס לצה"ל ולשרת שירות מלא. בני הנוער מגיעים להחלטה זו לאחר תהליך אישי ארוך ועמוק, הכרוך בהתלבטות לא פשוטה.

עם הגעתם לישראל נקלטים חברי הגרעין בקיבוץ מאמץ, המשמש להם כבית חם ותומך לאורך כל השירות הצבאי. בשלושת חודשי השהות הראשונים בארץ עוברים חברי הגרעין תהליך של קליטה ומיון בצה"ל, לומדים עברית באולפן (אלו הזקוקים לשיפור ברמת השפה), מטיילים בארץ ולומדים על המדינה ועברה.

כמו כן, עוברים חברי הגרעין סמינרים של הכנה רגשית וחברתית, לומדים על הנעשה בארץ מבחינה פוליטית ותרבותית ועורכים היכרות עם הצבא. כל זאת נעשה על מנת לגשר ככל הניתן על הפער בינם לבין בוגרי מערכת החינוך הישראלית.

במשך השירות הצבאי רוכשים חברי הגרעין חברים חדשים, עוברים חוויות מבגרות ומגבשים את תחושת השייכות לארץ. יש לציין, כי במסלול של גרעין "צבר" פתוחות בפני החיילים כל היחידות בצה"ל במסגרת עונת הגיוס הרלוונטית.

במשך כל השירות מלווה תנועת הצופים את חברי הגרעין ומסייעת להם בנושאי זכויות עולים, עבודה ולימודים.

חלק גדול מחברי הגרעין נשארים בארץ אחרי שירותם הצבאי, ורבים מהם שומרים על קשר הדוק ומשמעותי כחלק מ"המשפחה החדשה" שיצרו לעצמם. 

קרא אודות זכויות החייל הבודד

דרישות הקבלה לתכנית:

· בנות בגילאי 18 עד גיל 23 ביום הגיוס
· בנים בגילאי 18 עד גיל 24 ביום הגיוס
· בוגר תיכון (או עומד לסיים תיכון בשנה בה משתתף בתהליך ההכנה)
· ללא עבר פלילי ובעיות התנהגות ממסגרות קודמות
· התחייבות מלאה לעמידה בנהלי ותנאי התוכנית
· שהות ו/או ביקורים קודמים בישראל לתקופה של לפחות חודשיים במצטבר
· השתתפות בתהליך ההכנה
· רמת עברית בסיסית
 

מרכז הפניות של גרעין צבר:
03-630-3644 | Garinco@Zofim.org.il | אתר גרעין צבר

  

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בת חיל - המסלול לבנות דתיות
ספורטאי, מוזיקאי, אמן ורקדן: מצטיינים בצה"ל