גיוס מתנדבים

שירות התנדבותי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איליי אלדר

מערכת אתר מתגייסים


השנה צה"ל חוגג שיא היסטורי ביחס למספר המתנדבים שהתגייסו. כיצד נוצר השיא, מהן התאמות הקורונה החדשות ביחס למתנדבים ואיך תוכלו אתם להשפיע על שיבוצכם כמתנדבים?

השנה מתנדבי צה"ל הוכיחו כי אין דבר שיעצור בעדם מלשרת את המדינה נאמנה, גם לא הקורונה. ביום חמישי האחרון התייצבו בשרשרת החיול בבסיס תל השומר מעל 100 מתנדבים חדשים, ביניהם מתנדב עיוור, מתנדבים בעלי תסמונת דאון, מחלימי סרטן וחולי סוכרת. המשותף לכולם היה החיוך שעל פניהם מאחורי המסכה.

שוברים שיא

השנה נקבע שיא חדש למספר המתנדבים שמתגייסים לצה"ל. ישנם מספר גורמים לצמיחה משמעותית זו:

  • קיצור הליכים: יחידת מיטב הצליחה לצמצם משמעותית את הליכי הגיוס של קהל המלש"בים המתנדבים. למשל, אם בעבר זימון לוועדה רפואית לקח בין חודש לשלושה חודשים, כיום הוא לוקח כשבוע. בנוסף, בחינה למדור מיון ואבחון בענף הקליני קוצר מחצי שנה לארבעה חודשים.
  • קשר יזום: כיום יחידת מיטב יוצרת קשר יזום עם כלל מקבלי הפטור מצה"ל, ומציגה להם את האפשרות להתנדב לצבא.
  • פרויקטים בשת"פ עם עמותות: צה"ל משקיע בפרויקטים רבים בשיתוף עם עמותות וארגונים כדי להיטיב את השילוב של קהל המתנדבים בשירות הצבאי. ההשקעה מניבה תוצאות: מספר המתנדבים גדל והגיוון ביניהם מתרחב. תוכלו לקרוא על העמותות והפרויקטים השונים כאן.
  • קיום כנסים: יחידת מיטב מקיימת כנסים לעידוד התנדבותי, המופצים דרך העיריות אל התיכונים בארץ. בתקופת הקורונה מבוצעים כנסים דרך תוכנת ה-Zoom.

בצל הקורונה

ההתאמות לסאגת הקורונה כוללות מעבר למיונים טלפוניים. עד כה התקיימו אירועי הפנינג אליהם הוזמנו המעוניינים להתנדב, שכללו עמדות מידע על תפקידים ומסלולי שירות הייחודיים למתנדבים. בצל הקורונה, לא ניתן לקיים את אותם האירועים במתכונת הרגילה ולכן מתבצעים ראיונות טלפוניים לכלל המלש"בים בהתנדבות. אז איך אתם יכולים לקבל ראיון טלפוני? אל דאגה - יצרו איתכם קשר טלפוני יזום כחודש לפני מועד גיוסכם.

שימו לב - מתנדבים זכאים לעד שני מיונים שונים ברצף. נדגיש כי לא ניתן להתמיין במקביל. כחודש לפני הגיוס ניתן לבחור תפקיד ללא מיון על תנאי ראיון וכשירות רפואית בלבד.

אם אתם מעוניינים להתנדב לצה"ל ומחפשים מידע על מיונים ועל האופציות העומדות לרשותכם, רצוי ומומלץ לפנות בהודעת Whatsapp אל המספרים הבאים: 03-7387055 / 03-7387195.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תחום מתנדבים – דף קשר
הזמנה לכנס הבת הדתייה