מדריכת חי"ר

תותחנים

שריון

מדריכת הנדסה

איסוף קרבי

מדריכת יח"ש

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מערכת אתר מתגייסים


בואו לקרוא על תפקידי ההדרכה ביחידות השדה >

מדריכת חי"ר

העברת הכשרות מקצועיות ללוחמי חיל הרגלים (גולני, גבעתי, כפיר, נח"ל וצנחנים) בתחומים הבאים: אמצעי לחימה משוכללים, אמצעי תצפית, קליעה, צליפה ותפעול של הרכבים הקרביים המשוריינים, נהיגה על נגמ"ש ועל "אכזרית".

מדריכת תותחנים

הדרכה מקצועית של הלוחמים ביחידות השונות של חיל התותחנים. החיילות מדריכות את הלוחמים בשימוש במערכות מתקדמות בתחומי ניהול לחימה ואש, מודיעין, נהיגה ברכב קרבי משוריין ועוד. הן מעבירות שיעורים עיוניים, מפקדות על חניכיהן ויורדות עמם לשטח בזמן תרגילים תוך לקיחת חלק פעיל באימון.

מדריכת שריון

הדרכה מקצועית של הלוחמים בכל הקשור למקצועות הטנק השונים: נהג, טען ותותחן. עיקר תפקידן הוא חניכת החיילים והמפקדים בשטח. התפקיד כולל שימוש והטמעה של אמצעי לחימה חדשים, לכן נדרשות החיילות להפגין יכולת התמקצעות גבוהה.

מדריכת איסוף קרבי

הכשרת לוחמי ולוחמות האיסוף הקרבי, התצפיתניות והבקא"סיות. המדריכה חונכת את הלוחמים בתחומי התצפיות והסיור, הקשר, אמצעי איסוף ואיכון, מודיעין ותודעת אויב. ההדרכות נעשות בשטח, בסימולטור או בצורה פרונטאלית בכיתת הלימוד.

מדריכת הנדסה קרבית

הכשרה ואימון של לוחמים בחיל ההנדסה הקרבית בשלושה תחומים עיקריים: שימוש ברכב קרבי משוריין, תפעול ציוד מכני הנדסי ומיקוש וחבלה. המדריכה מפתחת מערכי שיעור ואמצעים להדרכות חניכים ומעבירה השתלמויות שונות. היא משתתפת בתרגילים, לוקחת חלק בפיתוח אמצעים חדשים ומכשירה את כלל הלוחמים - מרמת טירון ועד מ"פ.

 

 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

איזה תפקידים כלולים בחונכת מקצועית?
נהג מבצעי - נהג בט"ש (ביטחון שוטף) ונהג משא עד 12 טון