חיל האוויר

תפקידים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


מעבר למדים הייחודים ותנאי השירות, בזרוע האוויר והחלל קיימים גם תחומי עניין רבים שייחודיים רק לה. חולמים להיות חלק אבל לא בטוחים בדיוק איזה תפקיד מתאים לכם? אנחנו כאן כדי לעזור! בחרנו להציג בפניכם ארבעה תפקידים אליהם תוכלו להתמיין ולהשתבץ בהתאם לנתוניכם האישיים:

 1. טכנאי/ת מטוסי ומסוקי תובלה ומודיעין

  בכל יום ממריאים מבסיסי חיל האוויר בארצנו עשרות מטוסים ומסוקים שונים, בין אם על מנת לבצע אימונים ובין אם למען ביצוע משימות מסווגות. האם אי פעם חשבתם מי הם אלו שמתחזקים את המטוס על מנת שבאמת יצליח לעלות לאוויר ולפעול בהתאם ליעדיו? האחראים על תחום זה הם הטכנאים המוכשרים של זרוע האוויר שהם למעשה חיילים שלמדו והוכשרו למשימה. עיקר תפקידם הוא לוודא שכלי הטיס שתחזקו פועל כמו שצריך. אין ספק כי התפקיד דורש המון סבלנות, מוטיבציה ורצון ללמוד, אך הידע שתצברו במהלכו יעניק לכם נקודת פתיחה מצוינת לחיים האזרחיים.
 2. מפעיל/ת קש"ב טקטי

  אחריות היא מילת המפתח למיועדים לתפקיד זה. התפקיד כולל בעיקר הקמה והפעלה של מערכות תקשורת ניידות או מוטסות על מנת לתכנן ולשלוט על הפעילות המבצעית בחיל האוויר. במילים פשוטות - אתם אלו שתפעילו את המערכות הטכנולוגיות במשימות מבצעיות, תפקדו על ביצוע התרגילים ותדאגו לביטחון בזמן הפעילות. מדובר בתפקיד מבצעי ובמסגרתו תחשפו למידע מסווג.
 3. מגן אסטרטגי בחיל האוויר

  אחד התחומים החשובים ביותר בצה"ל הוא כצפוי האבטחה וההגנה. כמגן אסטרטגי בחיל האוויר תוכשר להגן על בסיסי הזרוע ועל הנכסים האסטרטגיים החשובים והסודיים ביותר של מדינת ישראל. חשוב לציין שמדובר בתפקיד לוחמה לכל דבר ועניין ויש לשים לב שהאחריות המוטלת על המבצעים אותו היא רבה וחשובה מאוד.
 4. מש"ק/ית אבטחת מידע

  כבר משם התפקיד ניתן להבין כי המתגייס אליו ישובץ במערך המודיעיני של חיל האוויר. במסגרת התפקיד, תעסקו בהגנה על המידע הצבאי המסווג ובמניעת הגעתו לידי גורמים שעלולים להזיק למדינה. התחומים בהם תעסקו יכללו חקר, מניעת דליפה של חומרים סודיים לידיים הלא נכונות, הנחיה של חיילים למען שמירה על סודיות, תחקור ואבחון.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 תפקידים חשובים במיוחד בחיל משאבי האנוש
הכירו את מערך הלוחמה האלקטרונית