חיל משאבי האנוש

חיל השלישות

תפקידים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


אף פעם לא הבנתם באמת מה כולל תחום תכנון כוח האדם? אם תתגייסו לחיל משאבי האנוש אתם עומדים להבין טוב מאוד. בואו להכיר חמישה תפקידים שמסבירים הכי טוב עד כמה חשוב חיל משאבי האנוש

החיל אחראי על הטיפול בחיילים ובאנשי הקבע - החל מבעיות הפרט ועד איתור לתפקידים, גיוס, מיון, שיבוץ, פיתוח מקצועי, קידומים ואפילו שחרורים. בחיל משאבי האנוש עשרות מערכים שאחראיים גם על תנאי השירות, טיפול בנפגעים, מוכנות לחירום בתחום אנשי המילואים, תכנון כוח אדם ועוד.

 1. מש"ק/ית משא"ן מילואים (קישור וגיוס)

  הידעתם? רוב הלוחמים בצה"ל בשעת חירום הם חיילי מילואים! מערך המילואים מהווה כוח חשוב וחיוני לצה"ל וזו גם הסיבה שכל חייל משוחרר מזומן למילואים אחת לתקופה כדי להתאמן ולשמור על כשירות. כרכזי קישור וגיוס תהיו ממונים על ניהול, ארגון וטיפול במערך המילואים ביחידה בה תשובצו. העבודה משלבת שמירה על קשר עם חיילי המילואים ודאגה לשימור ועדכון פרטיהם. כמו כן, הרכז מלווה את חיילי המילואים למשימות מבצעיות שונות ודואג לפתרון בעיותיהם- קצת כמו מפקד.
 2. מש"ק/ית נפגעים

  הכירו את התפקיד שבו נדרשת הרגישות הכי גדולה שיש. כמש"קי נפגעים תעסקו בקשר הישיר עם החיילים והקצינים אשר נפגעו או נפצעו במהלך שירותם הצבאי ועם בני משפחותיהם. במהלך התפקיד תהוו את יד ימינם של קציני הנפגעים האחראים על הקשר בין צה"ל למשפחות השכולות. כמש"קי נפגעים תהיו הנציגים של צה"ל, של החיל ושל החטיבה בפני הנפגע ובני משפחתו- כלומר, תהיה לכם הרבה אחריות על הכתפיים. כחלק מהתפקיד תסייעו למשפחה בפתרון בעיות הקשורות במערכת הצה"לית ומחוצה לה ותיקחו חלק באירועים שמחלקת הנפגעים מארגנת, ביניהם: טקסי זיכרון, נופשי משפחות שכולות, קייטנות לבנים ממשפחות שכולות ועוד.
 3. מש"ק/ית משא"ן סדיר (שלישות)

  בתפקידכם כמש"קי משא"ן סדיר תהיו אחראיים לסייע ולייעץ למפקדי היחידה בה תשובצו בתחום משאבי האנוש. בין היתר תדאגו לטיפול במשרתים ולמעקב אחר מקום הימצאותם ושלומם. כן, זה אומר שתהיו אחראיים על איפה כל חייל נמצא בכל רגע נתון- דבר חשוב במיוחד גם בשגרה וגם בחירום. חשוב לדעת בדיוק כמה לוחמים יש לצה"ל ואיפה הם ממוקמים.  
 4. רכז/ת מתגייסים

  כרכזי מתגייסים תעסקו בתהליכי האיתור, המיון והשיבוץ של המתגייסים לצה"ל אל מול גופים צבאיים ואזרחיים שונים. במילים אחרות- תהיו אחראיים על כך שכל מלש"ב יגיע לתפקיד שהכי מתאים לו ולכישוריו. מתוקף תפקידכם תהוו לרוב את הקשר הראשוני של המלש"ב עם המערכת הצבאית ולכן עליכם לבצע את תפקידכם בצורה המקצועית ביותר ולתת מענה ושירות למתגייסים.
 5. מש"ק/ית תנאי שירות (ת"ש)

  מש"קי הת"ש אחראיים על הטיפול בחיילים בתחומי הפרט ותנאי השירות וזו הסיבה שתפקידם הוא חשוב וחיוני ביותר. מתוקף תפקידו המש"ק נדרש לטפל בבעיות החיילים ולסייע להם על מנת שאלו יוכלו להמשיך בשירות תקין ביחידתם. החיילים המשרתים בתפקיד נדרשים להפגין רגישות, קשב רב ויכולת בין- אישית גבוהה.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 תפקידים ייחודיים לשיבוץ אחרי יום המא"ה
4 תפקידים ייחודיים בחיל האוויר