תפקידים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

מגוון התפקידים שמציע הצבא למיועדים לשירות ביטחון הינו עצום וכולל מאות מקצועות שונים. מלש"בים רבים לא תמיד יודעים מראש לאיזה כיוון עליהם לפנות ואיזה תפקיד הכי מתאים להם. אם הגעתם לכתבה הזאת, כנראה שזה לא המצב אצלכם. הנה 4 תפקידים שדורשים ניסיון קדם צבאי ואהבה עמוקה למקצוע:

מדריך/ת טג"ח (טיפוס, גלישה, חילוץ)

את זה שמדובר באחד התפקידים הייחודיים והמאתגרים ביותר בצבא כנראה שכבר הבנתם לבד. אבל האם ידעתם שעל מנת להתקבל אליו חייבים ידע קודם בעיקר בנושא הטיפוס וגלישת הצוקים? מדריכי הטג"ח מהווים את סמכות החילוץ הראשית בצה"ל ובכלל גופי הביטחון והם אחראיים על הדרכת היחידות המיוחדות בצה"ל, במשטרה ובארגונים נוספים.

אל דאגה! אף אחד לא מצפה מכם לדעת מראש איך לחלץ. לשם כך תעברו קורס והכשרה שבמהלכם תתמחו במיומנויות שונות הכוללות חילוץ מגובה רב, טיפוס מצוקים, גלישה ("סנפלינג"), אלפיניזם, עבודת חבל מבצעית ועוד. ככל שיהיה לכם יותר ניסיון בהדרכה ובטיפוס- כך יגדל הסיכוי שלכם לשרת באחד התפקידים המרתקים והלא שיגרתיים ביותר בצה"ל.

צלם/ת צבאי/ת

הם מסתובבים עם תגיות 'צלם צבאי' כחולות ומעוררות קנאה, הם נמצאים הרבה בשטח ואחראיים לתפוס את הרגע- אלו הם הצלמים הצבאיים.

על מנת להתקבל לתפקיד כמובן שנדרש ידע קודם בצילום, קומפוזיציה ובכלל כישרון והרבה מוטיבציה. מדובר באחד התפקידים הלא שגרתיים שכן תוכלו למצוא את עצמכם כל יום מצלמים במקומות שונים ואפילו אחראיים על הפקה, עריכה ולעיתים גם עיצוב גרפי. מלבד שירות מרתק התפקיד יעניק לכם גם אחלה תיק עבודות להמשך הדרך.

מטיס חוץ

רובכם אולי מכירים את המערך החשוב הזה בשם אחר- מערך הכטב"מים. דעו כי שמו של המערך שונה בשנת 2016 למערך הכטמ"מים- כלי טיס מאוישים מרחוק. אם כבר בילדות הייתם בחוג טיסנים, התעופה תמיד ריתקה אתכם ולהתגייס לחיל האוויר תמיד היה החלום שלכם- כנראה שזהו התפקיד בשבילכם.

תפקידו של מטיס החוץ הוא להמריא ולהנחית כטמ"מים בצורה "ידנית" ועל כן נדרש מהחיילים המשרתים בתפקיד רקע בהטסת טיסנים. כדאי שתדעו, הטסת הכטמ"מים דורשת הרבה מיומנות, במיוחד במדינה כמו שלנו שבה מזג האוויר והמציאות הביטחונית יכולים להתהפך תוך מספר דקות.

נגן בתזמורת צה"ל

את תזמורת צה"ל כנראה שאין אדם במדינה שלא מכיר. הם בולטים בכל מקום- החל מהלבוש הייחודי שלהם ועד הכישרון של הנגנים שהוציא לתזמורת שם בין- לאומי. המיונים לתזמורת הם קפדניים במיוחד והשירות בה כולל אין ספור חוויות שלא תוכלו לצבור באף מקום אחר.

כצפוי, על מנת להתקבל לתזמורת נדרש ידע מקדים בנגינה על אחד מהכלים הבאים: אבוב, חליל, פיקולו, קלרינט, סקסופון, חצוצרה, טרומבון, קרן יער, בריטון, טובה, כלי הקשה, קלידים, פסנתר, גיטרה בס או חשמלית. יכולת קריאת תווים מראש היא חובה וכמו כן נדרשת גם תיאוריה בסיסית, טכניקות ישירות, נגינה ברמה גבוהה וניסיון תזמורתי קודם.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

טירונות כלל צה"לית? 5 תפקידים שחובה להכיר
4 תפקידים מבוקשים בחיל התקשוב