יום המא"ה

תפקידים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


אולי שמעתן כבר כמה חשוב להגיע מוכנות ליום המא"ה, וכמה השפעה יש לשלב הזה על המשך השירות הצבאי שלכן. אבל אם עדיין לא השתכנעתן, חשבנו לערוך לכן היכרות קצרה עם כמה תפקידים מעניינים שעל מנת להשתבץ אליהן תהיו חייבות לעבור בהצלחה את...בטח כבר ניחשתן - המבחנים והמבדקים של יום המא"ה.

 1. מדריכה בחיל הרגלים (חי"ר)

  על מנת לבדוק את יכולת הפיקוד וההדרכה שלכן, תידרשו להעביר באחת התחנות הרצאה מול קהל על נושא לבחירתכן. הרשמתן והצטיינתן? תוכלו אולי לשרת כמדריכות חיל הרגלים. במסגרת התפקיד תעבירי הכשרות ללוחמי חטיבת גולני, גבעתי, צנחנים, נח"ל וכפיר בנושאים רבים ומגוונים, ביניהם: תצפית, אמצעי לחימה, תפעול רכבים צבאיי ועוד.
 2. מש"קית תנאי שירות (ת"ש)

  תחום נוסף בו תעמדו למבחן הוא הטיפול באדם. אם הבוחנים יראו שאתן מגלות רגישות לסביבה, אחריות ויכולת אישית טובה, תוכלו להתקבל לתפקידים המתמקדים בטיפול באדם, לדוגמה - מש"קית ת"ש. במהלך השירות תהיו אחראיות על טיפול שוטף בתנאי השירות של חיילי היחידה, תערכו ריאיונות אישיים, ואף תקיימו ביקורי בית. מדובר בתפקיד חיונילהמשך שירות תקין של כלל חיילי היחידה בה תשובצו.
 3. מכשירנית ימית

  אם תימצאו כבעלות חוש טכני, דייקנות מרשימה וראש על הכתפיים- תוכלו להגיע לתפקידים הדורשים מצוינות בתחום הטכני, המחשוב והאלקטרוניקה. אחד מתפקידים אלו הוא תפקיד המכשירנית הימית. במהלך תפקידך תדאגי לאיתור, תיקון ואחזקת מערכות אלקטרוניות, מכשירי מדידה שונים וציוד הצלילה והלחימה בצה"ל. בנוסף לכך תהיי אחראית על הכשירות הטכנית של מערכות בקרה שונות בכלי השיט בחיל הים, לרבות בספינות הטילים.
 4. עובדת מעבדה כימית

  על מנת להיות עובדות מעבדה תצטרכו להצטיין בתחום עיבוד המידע ולהיות בעלות מוטיבציה גבוהה ללמידה תוך הצגת יכולת חשיבה מהירה במהלך המבדקים השונים ביום המא"ה. כעובדת מעבדה כימית תעברי קורס הכשרה ייעודי בבית הספר לרפואה הצבאית על מנת לעסוק בעבודת מעבדה פרה-אנליטית. במהלך תפקידך תרכשי ידע והכרות עם עבודה קלינית שבמהלכה תבצעי בדיקות רפואיות דיאגנוסטיות באמצעות שיטות שונות ומגוונות.
 5. מש"קית מתנדבים

  בצה"ל משרתים חיילים מאוכלוסיות שונות ומגוונות אשר בחרו להתנדב לשירות אפילו שחוק שירות חובה אינו חל עליהם. בין אוכלוסיות אלה ניתן למצוא: ילדי משפחות שכולות, נוער בסיכון, קשישים, אזרחים מחו"ל ואנשים בעלי צרכים מיוחדים. אם הבוחנים יראו בכן רגישות חברתית, רצון לעבוד קשה והרבה סבלנות- יכול להיות שתזכו להיות מש"קיות מתנדבים. בתפקידך תדריכי ותלווי את המתנדבים, תבצעי בקרה על פעילותם בבסיסים ויחידות צה"ל השונות ותסכמי את הליכי העבודה שלהם לאחר מימוש תוכנית העבודה המותאמת עבורם.

כמובן שאלו הן רק דוגמאות לחלק קטן מהתפקידים שאליהם תוכלו להשתבץ בתחומים השונים בעקבות יום המא"ה. דעו שבמהלך היום הזה נבדקות תכונות נוספות כמו השתלבות במסגרת, בשלות, בגרות, יכולת קשב וריכוז והשקעה. אנחנו ממליצים לישון טוב לפני, לאכול ולשתות כמו שצריך ולהגיע מוכנות על מנת לעשות את הרושם הטוב ביותר- כך תוכלו להגדיל את מבחר התפקידים המוצעים לכן בשאלון ההעדפות. בהצלחה!

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

4 תפקידים מבוקשים בחיל התקשוב
5 תפקידים חשובים במיוחד בחיל משאבי האנוש