אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בקריות השליטה הימית מפקחות על כלי שיט שונים במרחב הימי, מזניקות ומנהלות כוחות חה״י וכוחות נוספים ומובילות אירועים מבצעיים בזמן אמת.

בקריות השליטה הימית לוקחות חלק פעיל וחשוב בהגנת הגבולות הימיים של מדינת ישראל. לבקריות תפקיד משמעותי בביטחון השוטף ובחירום, שכן הן מאתרות ספינות לא מזוהות ומסייעות למנוע חדירות ימיות אל חופי המדינה. את עבודתן הן מבצעות באמצעות מערכות שליטה ובקרה המיועדות לגילוי ואיתור תנועת ספינות בגבולות הימיים של מדינת ישראל. אותן מערכות מסוגלות לעקוב אחר הנעשה בים גם בתנאים סביבתיים קשים. הבקריות מוצבות לאורך כל חופי המדינה במוצבי שליטה שונים, שם הן מפקחות ומנהלות אירועים בזמן אמת.

 

מהם תנאי הקבלה? 

פרופיל 45 ומעלה, דפ"ר 40 ומעלה.

ציוני מא"ה: 

הפעלה טכנית 2 ומעלה, ניהול ואירגון 2 ומעלה, עיבוד מידע 3 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה, קשב 3 ומעלה, השקעה והתמדה 3.

מה כולל המסלול? 

התפקיד הינו מאתגר ודורש הסמכות רבות. לשם כך, לאחר מעבר טירונות 02, תחל הכשרת הבקריות אשר אורכת כ-11 שבועות.

איפה משרתים? 

בסיסי חיל הים השונים: חיפה, אשדוד, אילת, קריה, חדרה.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

הכירו

מה התפקיד נותן לי?

ניהול וארגון

חיילים מספרים

חיילים מספרים

סמלת תרזה פז משרתת ממש על גבול עזה ושומרת על החופים, האזרחים והמתקנים שבסביבה. בטור אישי, מספרת סמלת תרזה על השירות בתור בקרית שליטה ימית במש"א ארז, על החברות ועל החוויות שצברה בדרך >

איפה תהיה ההכשרה?

איפה תהיה ההכשרה?

בסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה, מכשיר את מרבית המתגייסים לחיל הים החל מהטירונות ועד לקורסי קצונה מתקדמים. בין היתר, מוכשרים בבה"ד זרוע הים הלוחמים הימיים, בקריות השליטה הימית, הצוללנים, החובלים והמערך הטכני החופי והימי. בואו לראות חלק מהשדרוגים שנעשים בבה"ד בשנים האחרונות >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

האזנה, תרגום ועיבוד שפות לועזיות
בקר/ית איסוף יבשתית שח"ם (בקא"סית)