אנשים סימנו כי המידע עזר להם

סוללות ההגנה האווירית פרוסות באתרים שונים ובתיאום עם מטוסי חיל האוויר ושומרות על אזרחי המדינה מפני איומים אוויריים, כגון רקטות, טילים ואף מטוסי קרב.

סוללות ההגנה האווירית פרוסות באתרים שונים ובתיאום עם מטוסי חיל האוויר ושומרות על אזרחי המדינה מפני איומים אוויריים, כגון רקטות, טילים ואף מטוסי קרב. לוחמי המערך משתבצים בסוללה על פי מערכת ההגנה או הנשק אותה יועדו להפעיל.

 

- כיפת ברזל: מערכת הנשק הראשונה בעולם ליירוט רקטות קצרות טווח. בסבבי הלחימה "עמוד ענן" ו"צוק איתן" הוכיחו הסוללות אפקטיביות מבצעית גבוהה בהגנה על תושבי ישראל.

- יהלום (פטריוט): מערכת הגנה ארוכת טווח בעלת יכולות נגד מטוסים וכטב"מים.

- חץ: מערכת טילים ישראלית ליירוט טילים בליסטיים ארוכי טווח. 

- קלע דוד: מערכת טילים ישראלית חדשה ליירוט רקטות ארוכות טווח, טילים וטילי שיוט.

- גילוי להתרעה: מערך טכנולוגי לגילוי רקטות וטילים והפעלת התרעה לעורף האזרחי והצבאי.

 

מהם תנאי הקבלה?

לגברים - פרופיל 72 ומעלה בהתאם לסעיפי הליקוי, אין הגבלת קב"א.

לנשים - פרופיל 72 ומעלה. על בנות לעבור מיון לוחמות ולהתחייב לשירות חובה השווה לאורך שירותם של הגברים ושירות מילואים פעיל.

BMI: 17-35

מה כולל התפקיד?

טירונות 03 הכוללת הכרה וירי בנשק האישי, אימוני שדאות בשטח, תרגילי חי"ר ומסעות. בנוסף הכשרה של חודשיים של פרק מקצועי בו יוסמכו הלוחמים לשירות במערכות הנשק השונות בהתאם לשיבוצם.

איפה משרתים? 

שיבוץ באחת מסוללות המערך הפרוסות מצפון לדרום. למתאימים תינתן אפשרות יציאה לקורס מיירטים בסוללה המעניק להם סמכות מקצועית גדולה יותר בסוללה. כמו כן ניתן לצאת לפיקוד ולקצונה. 

תהליך המיון:

המיון לתפקיד הינו חלק ממיון הלוחמות אשר ממיין לכלל יעדי הלחימה, המיון מיועד לבנות בלבד.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

האם התפקיד דורש מיון?

בנות נדרשות לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

הכשרה

מנקודת מבט של לוחמת - לגעת בשמיים

מנקודת מבט של לוחמת - לגעת בשמיים

סמל נועה בן סימון מספרת על התפקיד במערך ההגנה האווירית בחיל האוויר: "תפקיד לוחמה זה משלב בין כוח ומוח והוא כולל מחויבות לשמור על סודיות". על השירות שלה כלוחמת בצה"ל - "אנחנו מגנים על השמיים של המדינה". על ההכשרה והטירונות המעורבת - "אין דבר שבן עושה ובת לא עושה". ומגלה לנו מה עזר לה לעבור הכל בחיוך. רוצה לדעת גם? לריאיון המלא המשיכו לקרוא>

חיילים מספרים

חיילים מספרים

לוחמי ההגנה האווירית, סמ"ר רוני כהן וסמ"ר אופק שרביט, מספרים על השגרה היום-יומית בתפקיד, תחושת השוויון "אין הבדל בין נשים לגברים, כולם עושים הכל", ועל המחשבות שעולות בזמן אירוע "רואים ומבינים כמה אנחנו משמעותיים וכמה התפקיד שלנו חשוב" >

איפה עוברים את ההכשרה?

איפה עוברים את ההכשרה?

מתגייסים להגנה אווירית? בואו להכיר את הבית שלכם לחודשים הקרובים - איך מגיעים לבסיס? איזה סימולטורים מחכים לכם שם? ואיך נראו מדי מערך הנ"מ בעבר?

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לוחם/ת חי"ר גבולות (קרקל, ברדלס, אריות הירדן ולביא הבקעה)
(כולל מטאור, המערך הקני, המערך הרקטי, רוכב שמיים, דוהר שמיים, מורן ומערך האיכון) לוחם/ת בכוחות האש של חיל התותחנים