אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הלוחמים והלוחמות אמונים על בידוק בטחוני באוניות סחר זרות כדי לשלול אפשרות של כניסת גורמים עוינים אל שטח המדינה, וכן על אבטחת הגבולות הימיים והנמלים בשגרה ובחירום.

התפקיד כולל מגוון תחומי הגנה יבשתיים, על מימיים ותת ימיים. הלוחמים והלוחמות אמונים על בידוק בטחוני באוניות סחר זרות כדי לשלול אפשרות של כניסת גורמים עוינים אל שטח המדינה, וכן על אבטחת הגבולות הימיים והנמלים בשגרה ובחירום. החיילים מבצעים סיורים בגבול הימי של מדינת ישראל ופעילויות הרתעה ומניעה הדורשות הפעלת כלי שיט קטנים. על בנות להתחייב לשירות חובה השווה לאורך שירותם של הגברים, לחתום על מסמך "דין אישה כדין גבר" ושירות מילואים פעיל.

 

מהם תנאי הקבלה?

קבלה ומעבר מיון לוחם ימי בצלחה שמתוכו המתאימים יקבלו זימון למיון סנפיר. 

מה כולל התפקיד?

טירונות 03 ובנוסף קורס בן שלושה חודשים בו מוכשרים החיילים לצלילה ולהפעלת כלי שיט ועוברים השתלמות לוחמה בטרור.

איפה משרתים? 

בבסיסי חיל הים באשדוד, אילת וחיפה.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

 

אולי יעניין אתכם גם:

האם התפקיד דורש מיון?

בנות נדרשות לעבור מיון

בנים נדרשים לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

הכשרה

איפה תהיה ההכשרה?

איפה תהיה ההכשרה?

בסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה, מכשיר את מרבית המתגייסים לחיל הים החל מהטירונות ועד לקורסי קצונה מתקדמים. בין היתר, מוכשרים בבה"ד זרוע הים הלוחמים הימיים, בקריות השליטה הימית, הצוללנים, החובלים והמערך הטכני החופי והימי. בואו לראות חלק מהשדרוגים שנעשים בבה"ד בשנים האחרונות >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לוחם/ת מעברים
לוחם/ת משמר הגבול (מג"ב)