אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הובלה ופריצת הדרך לכוחות היבשה בעת הקרב

הלוחם בחיל ההנדסה הקרבית אחראי על הובלה ופריצת הדרך לכוחות היבשה בעת הקרב. למעשה, הוא הראשון לבוא במגע עם כוחות האויב. את עבודתו הוא מבצע תוך שימוש באמצעי לחימה וכלים המיועדים אך ורק לכוחות ההנדסה הקרבית. בנוסף למשימותיהם ההנדסיות מבצעים הלוחמים בגדודים משימות ביטחון שוטף ופעולות חי"ר שונות כגון פשיטות ליליות, מעצרים, מארבים ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 82 ומעלה ללא סעיפים פוסלים, אין הגבלת קב"א.

מה כולל התפקיד?

טירונות 05 הכוללת אימוני נשק וקליעה, שדאות וכושר, תרגילי פרט וחוליה, התמודדות עם מצבי קרב שונים ביום ובלילה ומסע כומתה; לאחר מכן גם אימון מתקדם המשלים את ההכשרה לרובאות 06 וכולל הכנת חומרי נפץ וחבלה, פינוי מוקשים, פריצת מכשולים, תרגול נסיעה ולחימה בפומ"ה ועוד. לאחר ההכשרה יכולים החיילים להתקדם לקורס מש"קי הנדסה וקורס קצינים.

איפה משרתים? 

הלוחמים משתבצים באחד משלושת הגדודים - "אסף" "להב" או "המחץ" במערכי הלחימה בחיל - פלסים, צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) ומחס"ר (מחלקת סיור).

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

תפקיד
חיל

מה התפקיד נותן לי?

הכשרה

חיילים מספרים

חיילים מספרים

"אחרי שיצא לי לקרוא קצת ולשמוע על הדברים שהנדסה קרבית עושים, בינהם עולם החבלה והקליעה, הבנתי שזה המקום בשבילי", מצהיר רב"ט שחר גרבר, לוחם בגדוד 603 של חיל ההנדסה. מתגייסים להנדסה? קבלו הצצה למה שמחכה לכם. תבואו, יהיה פיצוץ >

איפה תהיה ההכשרה?

איפה תהיה ההכשרה?

סביר להניח ששמעתם על מטווחי ירי, אבל מה עם מטווחי חבלה? מתגייסים להנדסה קרבית? בואו לגלות איפה אתם הולכים לבלות את החודשים הראשונים בשירות שלכם >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לוחם חוד בחיל השריון
לוחם חוד בחטיבת כפיר