אנשים סימנו כי המידע עזר להם

הפעלת טנקים, אחד מכלי המלחמה המשמעותיים ביותר בצה"ל, במהלך אימונים, בתעסוקה מבצעית, בקווי המגע ובכל מקום שיידרש.

חיל השריון אמון על אחד מכלי המלחמה המשמעותיים ביותר בצה"ל - הטנק. כלי זה משלב עוצמת אש אדירה ומדויקת, ניידות, מיגון וטכנולוגיה מתקדמת. כלוחם בחיל השריון תזכה להפעיל טנקים במהלך אימונים, בתעסוקה מבצעית, בקווי המגע ובכל מקום שיידרש. הלוחמים עוברים הכשרה ייעודית למקצועות הטנק השונים שבסופה הם משתבצים באחת מארבעת החטיבות הסדירות של החיל - חטיבה 7, חטיבה 188, חטיבה 401 וחטיבה 460.

 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 72 ומעלה בחטיבות, לוחם בפלס"ר ובפלמ"ס פרופיל 82 ומעלה, אין הגבלת קב"א.

מה כולל התפקיד?

טירונות רובאי 03 הנמשכת חודשיים בשיזפון. לאחר מכן הכשרה בת חודשיים במהלכה לומדים את מקצועות הטנק- נהג, תותחן, טען וקשר ולסיים אימון מתקדם הנמשך 4 חודשים.

איפה משרתים? 

בגדודי החטיבות השונות.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

תפקיד
הכירו

מה התפקיד נותן לי?

הכשרה

חיילים מספרים

חיילים מספרים

"חשבתי שאני לא אתחבר עם הדבר הזה שנקרא טנק, טעיתי לגמרי". רב"ט מתן הילמן, לוחם שריון, חולק חוויות מהשירות וקובע: שריון זה לא מה שחשבתם. הנה הצצה למה שמצפה לכם בטירונות והאימון מתקדם >

איפה עוברים את ההכשרה?

איפה עוברים את ההכשרה?

לא רק פודרה: מתגייסים לשריון או למסייעת שריון? רוצים לדעת מה מחכה לכם בחודשים הראשונים של השירות? בואו להכיר את שיזפון >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לוחם 669
לוחם חוד בחיל ההנדסה הקרבית