אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בין היתר ילמדו המדריכים את הלוחמים כיצד להשתמש במערכות מתקדמות בתחומי ניהול לחימה, אש, מודיעין, נהיגה ברכב קרבי משוריין ועוד.

תפקידם של מדריכי המורן כולל אימון, הכשרה והדרכה מקצועית של לוחמים ביחידות המיוחדות של חיל התותחנים. בין היתר המדריכים מלמדים את הלוחמים כיצד להשתמש במערכות מתקדמות בתחומי ניהול לחימה, אש, מודיעין, נהיגה ברכב קרבי משוריין (רק"ם) ועוד. כמו כן, אחראים מדריכי המורן על הדרכת חיילים במערך המילואים וחניכים בקורסי הפיקוד והקצונה.

 

מדריכי רוכב שמיים מתמקצעים בהפעלת כטב"ם (כלי טייס בלתי מאויש) טקטי טכנולוגי ויחיד מסוגו, כמו כן בהדרכה והפעלת סימולטור מתקדם. המדריכים אחראים להכשרתם של לוחמי רוכב השמיים ולליווי המקצועי שלהם, החל מלוחמים בטירונות ועד קורס קצינים. המדריכות מעבירות הדרכות מקצועיות ואימונים בסימולטור לכלל מסגרות המערך ומאמנות את הלוחמים בהטסת הכלי, ביצוע משימה מבצעית, הכוונת אש, מודיעין ופענוח חיזוי עילי. 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 72 ומעלה, קב"א 49 ומעלה. על המדריכות להתחייב לשירות חובה של 32 חודשים.

ציוני מא"ה (לבנות בלבד):

הפעלה טכנית 3 ומעלה, הדרכה 3 ומעלה, עיבוד מידע 4 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 02 והכשרה כבת 5 חודשים.

איפה משרתים?

נחשונים ומצפה רמון.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

האם התפקיד דורש מיון?

בנות נדרשות לעבור מיון

בנים נדרשים לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

יכולת הדרכה ופיקוד

קורס

תהליך המיון

תהליך המיון

מדריכי הסימולטור בחיל התותחנים אחראיים על אימון, הכשרה והדרכה מקצועית של לוחמים ביחידות המיוחדות של חיל התותחנים. כל המידע על המיון לתפקיד >

חיילים מספרים

חיילים מספרים

ניהול לחימה, אש ומודיעין, נהיגה ברכב קרבי, אימונים, הכשרות והדרכות מקצועיות של לוחמים ביחידות המיוחדות של חיל התותחנים הם רק חלק מהדברים שעושים מדריכי מורן במהלך השירות שלהם. סגן שחר אשכנזי, מדריכת מורן, מציגה לנו את הנחישות והאהבה בתפקיד לצד הקשיים שהיא גם חווה >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מדריך/ת סימולטור בחיל האוויר
מדריכת הגנה אווירית (הגנ"א)