אנשים סימנו כי המידע עזר להם

עבודת החניכה כוללת בתוכה הן הסברה מקצועית בתחומי האב"כ והן חניכה בנושאי פיקוד כלפי הסגל המתאמן.

הכשרה ואימון בתחום הבלתי קונבנציונאלי של לוחמים מיחידות ומחטיבות בכלל צה"ל.המדריכה מביימת, משתתפת וחונכת בתרגילים, ומכשירה את כלל הלוחמים - מרמת טירון ועד מ"מ.

בתחילת דרכה, המדריכה מכשירה טירונים מחטיבות החי"ר השונות (גולני, גבעתי, נח"ל, כפיר, צנחנים ועוד). עם התקדמותה והתפתחותה, המדריכה מכשירה מחלקות אימון מתקדם של לוחמי חטיבת החילוץ וההצלה בבא"ח זיקים. בשלב מאוחר יותר, המדריכה מגיעה להכשיר, לאמן וליצור מקצועיות בקרב סמלים וקצינים לוחמים מחטיבת החילוץ, ובמקביל גם מבצעת אימונים והכשרות ליחידות שונות בצה"ל. כמו כן, המדריכות מאמנות יחידות אזרחיות כמו כב"ה, משטרה, יס"ם, יסמ"ג. 

לתפקיד יש מספר אפיקי קידום למתאימים:

- סגל פיקודי

- מדריכות בחירות

- יציאה לקצונה בפיקוד העורף - קצין/ת עורף

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 72 ומעלה, קב"א 52 ומעלה לגברים, קב"א 48 ומעלה לנשים.

ציוני מא"ה (לבנות בלבד):

אחזקה טכנית 2 ומעלה, שדה 3 ומעלה, הדרכה 4 ומעלה, יחסי אנוש 3 ומעלה, פיקוד 3 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 02 בת שלושה שבועות בבסיס ההדרכה של חטיבת החילוץ וההדרכה.

לאחר סיום הטירונות הכשרת קורס מדריכי אב"כ בת שלושה חודשים המתקיימת בבסיס ההדרכה של חטיבת החילוץ וההדרכה גם כן. מדריכות האב"כ הייעודיות עוברות הכשרה מסמיכה על עולם האב"כ ועל עולם ההדרכה. במהלך הקורס יפתחו החניכות יכולות הדרכה, יכולות עמידה מול קהל ויכולת בין אישית

איפה משרתים?

בחטיבת החילוץ וההדרכה בצריפין/ רמלה. ההדרכות מתבצעות לרוב מחוץ לבסיס האם.

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

מה התפקיד נותן לי?

יכולת הדרכה ופיקוד

קורס

חיילים מספרים

חיילים מספרים

מה משותף ללוחמי הנדסה, כבאים, לוחמי חילוץ, פרמדיקים, שוטרים ומג"דים? כולם עוברים את אחת ההכשרות המעניינות יותר בצה"ל עם מדריכות האב"כ של פיקוד העורף. "לבשנו את בגדי המגן שלנו ויצאנו לשטח, ממש כמו ב'שובר שורות'. ככה זה כשכל העיניים נשואות אליך" >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מדריך/ת אוכלוסייה לשעת חירום (מאלש"ח/ית)
מיישם ERP