אנשים סימנו כי המידע עזר להם

במהלך השירות עוסק המ"כ בפיקוד, הדרכה, משמעת, אימון ותרגול חיילים בנשק, שדאות, אב"ך, קשר, עזרה ראשונה, כושר גופני ועוד.

פיקוד על כיתה של כ- 15 טירונים. במהלך השירות עוסק המ"כ בפיקוד, הדרכה, משמעת, אימון ותרגול חיילים בנשק, שדאות, אב"ך, קשר, עזרה ראשונה, כושר גופני ועוד. התפקיד כולל אחריות על תהליך ההסתגלות של החיילים הטריים למערכת הצבאית והקניית נורמות, ערכים וכללי התנהגות צבאיים לקראת השתלבותם בצה"ל.

 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 64 ומעלה,דפ"ר 40 ומעלה.

ציוני מא"ה (לבנות בלבד):

הפעלה טכנית 2 ומעלה, הדרכה 3 ומעלה, יחסי אנוש 3 ומעלה, פיקוד 3 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה, בגרות ובשלות 3 ומעלה, השקעה והתמדה 2 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 03 והכשרה של 3 חודשים הכוללים גם אימון מתקדם של פיקוד והדרכה. 

איפה משרתים?

בבסיסי ההכשרה הראשונית של הטירונים - בט"רים ובה"דים שונים ברחבי הארץ.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

מה התפקיד נותן לי?

קורס

יכולת הדרכה ופיקוד

חיילים מספרים

חיילים מספרים

את תקופת הטירונות כל אחד ואחת מכם תעברו, ובמהלכה תחוו רגעים משמחים, מרגשים ולפעמים גם מאתגרים. זכרו שבכל אחד מהרגעים האלה, יש מישהו שחווה אותן ביחד איתכם ונמצא שם בשבילכם לאורך כל הטירונות - המפקדים שלכם. ישבנו לשיחה עם רב"ט יובל גרופי, סמלת מחלקה בבט"ר (בסיס טירונים) ניצנים, אשר סיפרה לנו על החוויה האישית שלה בתור מפקדת כיתת טירונים (מ"כית), ונתנה לנו הצצה חד פעמית אל מאחורי הקלעים של תקופת הטירונות>

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בקר/ית רשת
מפקד/ת צוות חינוך (מפק"ץ/ית)