אנשים סימנו כי המידע עזר להם

במסגרת התפקיד אחראים המפק"צים על לימוד תכני הטירונות השונים, שמירה על הסדר והמשמעת ועל טיפול בבעיות הפרט של חייליהם.

 

מפקדת הצוות מפקדת על טירוני אוכלוסיות הייחודיות (הכשרה לרובאי 02). המשרתות בתפקיד מפקדות בבסיסי ההכשרה של חיל החינוך- מחו"ה אלון וחוות השומר, על אוכלוסיות של עולים חדשים, בני מיעוטים, חיילים על הספקטרום האוטיסטי וחיילים בעלי רקע אישי וסוציו-אקונומי מורכב.

מטרת ההכשרה הייחודית בבסיסי חיל החינוך היא להכין את החיילים שאותרו כבעליי קשיי הסתגלות לשירות צבאי תקין ומשמעותי, זאת כתשתית לשילובם העתידי בחברה הישראלית לקראת השחרור. מפקדת הצוות מלווה ומפקדת על החיילים מרגע גיוסם עד תום הטירונות ופיזורם ליחידות צה"ל השונות.

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 72 ומעלה, דפ"ר 40 ומעלה.

חוסן אל מול סיטואציות מורכבות, בגרות, יכולות פיקוד והובלה ויחסי אנוש גבוהים.

ציוני מא"ה (לבנות בלבד):

הדרכה 3 ומעלה, יחסי אנוש 3 ומעלה, פיקוד 3 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 02 וקורס באורך של 9 שבועות בבה״ד החינוך שבקריית ההדרכה בנגב.

איפה משרתים?

בסיס מחו"ה אלון או חוות השומר.

תהליך המיון:

הרצאת פתיחה, שאלון אישי וריאיון אישי - קרא עוד

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה. 

האם התפקיד דורש מיון?

בנות נדרשות לעבור מיון

בנים נדרשים לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

יכולת הדרכה ופיקוד

קורס

חיילים מספרים

חיילים מספרים

"אם את לא מאמינה בחייל ואת לא שם בשבילו - אף אחד אחר לא יהיה שם במקומך". סמל שיי סביצקי, מפקדת צוות, ישבה איתנו לשיחה על החוויות השונות והרגעים המשמעותיים שהשפיעו לה על השירות "החוויות הקשות הן גם החוויות הכי טובות, כי את לומדת יותר על עצמך ועל העולם". קחו רגע ותקראו את סיפורה>

תהליך המיון

תהליך המיון

המיונים להוראה והדרכה של חיל החינוך והנוער מתקיימים מדי שנה בשני מועדי מיון בחורף ובקיץ, בהם ממיינים מלש"בים בעלי רצון לעבודה עם קידום אוכלוסיות ייחודיות לתפקידים השונים של מש״קי ההו״ד (הוראה והדרכה). הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הליך המיון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מפקד/ת כיתת טירונים (מ"כ/ית)
מגן טופז