אנשים סימנו כי המידע עזר להם

כמש"קי ביטחון מידע, המסלולים העיקריים בהם תוכלו להשתבץ הם: אבטחת מידע, ביטחון מערכות תקשוב והתאמה ביטחונית.

גורמים עוינים של מדינת ישראל, בהם ארגוני טרור, מנסים באופן תמידי לאסוף מידע ומודיעין על צה"ל, יכולותיו, אופן פעולתו וחייליו. מידע זה יכול להיות בעל ערך רב אם יגיע לידיים הלא נכונות ועלול לפגוע בצה"ל ובמדינת ישראל, לחשוף נקודות תורפה ובכך להעניק לאויב יתרון במערכה הבאה. כמש"קי ביטחון מידע, ישנם 3 מסלולים עיקריים אליהם ניתן להשתבץ:

 

אבטחת מידע: התפקיד כולל קביעת עקרונות, פקודות ונהלים הקשורים לנושא. בתפקידכם תהיו אחראים על הנחיית כוחות צה"ל בהיבט של אבטחת מידע בתרגילים ובמבצעים השונים, תערכו ביקורות ותקבעו את סיווגם של אמצעי לחימה, תורות לחימה, מקצועות צבאיים, יחידות בצה"ל ועוד.

 

ביטחון מערכות תקשוב: התפקיד כולל קביעת מדיניות הגנת מידע, פקודות ונהלים, וכן ביצוע ניטור ובקרה על המערכות והרשתות הצה"ליות. התפקיד עוסק גם בחקירת עבירות מחשוב בהיבט של חשיפת מידע מסווג.

 

התאמה ביטחונית: התפקיד כולל ביצוע תחקירים ביטחוניים לשם קביעת התאמה ביטחונית למועמדים לשירות צבאי ולגורמים אחרים הנחשפים לסודות צה"ל. קביעה מסוג זה נעשית בעיקר באמצעות תחקיר ואבחון תוך פיקוח ומעקב, בין היתר באמצעות בדיקות פוליגרף.

 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 25 ומעלה ודפ"ר 50.

נתוני מא"ה (לבנות בלבד):

ניהול וארגון 3 ומעלה, עיבוד מידע 3 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 02 וקורס באורך של כחודש וחצי.

איפה משרתים?

בסיסים פתוחים וסגורים ברחבי הארץ.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

האם התפקיד דורש מיון?

בנים נדרשים לעבור מיון

בנות נדרשות לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

קורס

ניסיון לאזרחות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מש"ק/ית בקרה אווירית
מש"ק/ית אמל"ח ביחידה מיוחדת