אנשים סימנו כי המידע עזר להם

במהלך השירות יכולים החיילים להשתתף בקורסים עיצוביים ובקורס ניתוח מערכות.

התוכניתנים מפתחים מערכות מידע מבצעיות ותומכות לחימה - מערכות המשפיעות על ההתנהלות השוטפת של צה"ל בשגרה ובחירום. התוכניתן עובד בצוות ומשימותיו דורשות יצירתיות, יוזמה, אחריות והגדלת ראש. במהלך הקורס, תלמדו לפתח מערכות בטכנולוגיות חדשות ובטכניקות רלוונטיות במקצוע. תעבדו עם רשת האינטרנט, ותלמדו כיצד להשתמש בה לצורך למידה אישית ופתרון בעיות.

לאחר תקופת ההכשרה, תשובצו למגוון תפקידי פיתוח ותשתיות בכלל יחידות התוכנה. 

 

 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 25 ומעלה, דפ"ר 70 ומעלה. בנות נדרשות לאורך שירות חובה של 32 חודשים. בנוסף נדרש שירות קבע של שנתיים וחצי בתום שירות החובה.

 

מה כולל המסלול?

הכשרה קדם צבאית של 25 שבועות, טירונות 02. ההכשרה מתקיימת בבסיס מפקדת קצין משאבי האנוש הראשית (לבוגרי י"ג יש הכשרה מקוצרת)

מאותרי עתודה טכנולוגית- לימודי כיתה י"ג, לאחריהם הכשרה הנמשכת כ-3 חודשים בבית הספר למקצועות המחשב והארכת ההתחייבות ל- 30 חודשים.

איפה משרתים?

חיל הקשר והתקשוב וכלל הזרועות בצה"ל.

תהליך המיון:

האיתור מתבצע במסגרת מיון לאשכול מקצועות המחשב. אפשרות נוספת למיון היא לבוגרי עתודה טכנולוגית במהלך כיתה י"ג, הלומדים במגמות הנדסת תוכנה או תקשוב מערכות. הקורס לא מחייב ידע מוקדם במחשבים אלא מתבסס על חשיבה לוגית. מותנה במעבר תחקיר בטחוני.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

האם התפקיד דורש מיון?

בנים נדרשים לעבור מיון

בנות נדרשות לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

קורס

ניסיון לאזרחות

חיילים מספרים

חיילים מספרים

פגשנו את סמ"ר עידו בר לב, תוכניתן ביחידת שחר, יחידת הדיגיטל של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. הוא סיפר לנו על הקורס ("לכל מבחן, תרגול ועבודה שאנחנו עושים יש הרבה משמעות"), על אופי הקורס ("קורס התכנות מדמה את צורת העבודה ביחידות") ועל ההכשרה ("אני חושב שקורס התכנות שם דגש על למידה עצמאית").

תהליך המיון

תהליך המיון

המיונים לאשכול מקצועות המחשב וההגנה בסייבר מתקיימים אחת לחצי שנה וממיינים בכל חלון מיון כ-3,000 מועמדים ל-6 תפקידים שונים בעולם המחשבים. אספנו לכם את כל המידע על המיון למקצועות המחשב >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תכנית "בינה בירוק" - חיל המודיעין
שרטט/ת גרפיקאי/ת