אנשים סימנו כי המידע עזר להם

המקצוע החם ביותר בעשור האחרון בשוק העבודה האזרחי ומהתחומים פורצי הדרך בכלל הזרועות בצה"ל. התוכניתנים מפתחים מערכות מידע מבצעיות ותומכות לחימה – מערכות קריטיות להתנהלות השוטפת של צה"ל בשגרה ובחירום.

התוכניתן עובד בצוות ומשימותיו דורשות יצירתיות, יוזמה, אחריות והגדלת ראש.

במהלך הקורס תלמדו לפתח מערכות בטכנולוגיות הכי חדשות ובטכניקות הכי רלוונטיות במקצוע, תעבדו עם רשת האינטרנט ותלמדו כיצד להשתמש בה לצורך למידה אישית ופתרון בעיות.

 

במשך עשרות שנים, אנו מכשירים את מיטב אנשי ההייטק של צה"ל ומדינת ישראל, תוך מתן דגש על מימוש תמידי של החומר הנלמד במסגרת תרגולים, פרויקטים, שיעורי Hands-On, קרי הכשרה פרקטית ולא תיאורתית.

אנו דוגלים בלמידה מותאמת אישית על מנת לתת מענה לצרכים של כל חניך וחניך, ובכך מייצרים הכשרה שתקדם את כל אחד מהחניכים בדרך הטובה ביותר עבורו.

 

לאחר תקופת ההכשרה תשובצו למגוון תפקידי פיתוח ותשתיות בכלל יחידות התוכנה (באגף התקשוב, במודיעין, בחיל האוויר, בחיל הים ובזרוע היבשה) ותהיו חלק אינטגרלי בתרומתכם לביטחון המדינה.

 

תמיד חלמת לעשות סטארט-אפ? לפתח את וואטספ? גוגל? מערכות מצילות חיים? מערכות לניהול השגרה בכל צה"ל? רוצה להשפיע ולבצע שירות משמעותי? הגעת למקום הנכון!

מקצוע התוכניתן, המקצוע שנוגע במרבית תחומי העיסוק של ההייטק, המקצוע שמביא את החלומות הכי נועזים למימוש במציאות.

 

משך ומיקום ההכשרה: ההכשרה מתקיימת בבסמ"ח במתכונת קד"צ ואורכה כ-25 שבועות.

 

דרישות התפקיד:

  1. מעבר בהצלחה של מיון אשכול מקצועות המחשב.
  2. התפקיד לא מחייב ידע מוקדם בתחום המחשבים, אלא מתבסס על יכולות חשיבה לוגיות.
  3. מיועד לנשים ולגברים כאחד אך מחייב השלמת משך שירות חובה לנשים בדומה לגברים.
  4. גברים בעלי פרופיל קרבי נדרשים בהרחבת 10 יחידות לימוד מקצוע בזיקה טכנולוגית או תואר אקדמאי טכנולוגי.
  5. דפ"ר 70 ומעלה.
  6. ביצוע סיווג בטחוני טרום הגיוס.
  7. קד"צ 25 שבועות.
  8. חתימת קבע שנתיים וחצי.

 סיכויי קבלת המיון לעומדים בדרישות התפקיד: גבוה

 

אפשרויות קידום ופיתוח: יציאה לקצונה, ראש צוות פיתוח, לימודים תו"כ שירות (כולל הכרה בנקודות זכות ע"ס ביצוע הקורס), פיקוד והשתלמויות מתקדמות בפיתוח מערכות.

מיומנות נרכשת לאזרחות: תכנות ופיתוח מערכות ב – scale רחב, עבודת צוות, פיתוח, למידה עצמית ואלגוריתמיקה.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

האם התפקיד דורש מיון?

בנים נדרשים לעבור מיון

בנות נדרשות לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

קורס

ניסיון לאזרחות

חיילים מספרים

חיילים מספרים

פגשנו את סמ"ר עידו בר לב, תוכניתן ביחידת שחר, יחידת הדיגיטל של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. הוא סיפר לנו על הקורס ("לכל מבחן, תרגול ועבודה שאנחנו עושים יש הרבה משמעות"), על אופי הקורס ("קורס התכנות מדמה את צורת העבודה ביחידות") ועל ההכשרה ("אני חושב שקורס התכנות שם דגש על למידה עצמאית").

תהליך המיון

תהליך המיון

המיונים לאשכול מקצועות המחשב וההגנה בסייבר מתקיימים אחת לחצי שנה וממיינים בכל חלון מיון כ-3,000 מועמדים ל-6 תפקידים שונים בעולם המחשבים. אספנו לכם את כל המידע על המיון למקצועות המחשב >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תכנית "בינה בירוק" - חיל המודיעין
שרטט/ת גרפיקאי/ת