הצו הראשון

דף מידע

צו ראשון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


קיבלתם צו ראשון? מזל טוב! מרגע זה אתם מועמדים לשירות ביטחון, או כמו שאומרים בצה"לית - מלש"בים. החלטנו לצייד אתכם בכל המידע שחשוב לדעת לפני היום הגדול.

בזימון שקיבלתם מצויינים היום והשעה בה תידרשו להתייצב ובו גם יופיע קוד הכניסה האישי שלכם לאזור האישי באתר, שם תשלחו את המסמכים הרפואיים, האבחונים, תוכלו לבדוק את תוצאות הצו הראשון כ-3 חודשים לאחר סיום ההליכים ותמלאו את שאלון אימות נתונים עד 3 ימים טרם ההגעה ללשכת הגיוס. בנוסף, תקבלו גם חוברת מידע ושוברי נסיעה שיאפשרו לכם להגיע ללשכת הגיוס באוטובוס ללא צורך בתשלום.

מה להביא לצו הראשון?

שימו לב! ללא הדברים הבאים לא ניתן לעבור את הליכי הצו הראשון.

 1. צו הזימון שנשלח אליכם בדואר

 2. תעודה מזהה

  תעודת זהות ישראלית / דרכון ישראלי / רישיון נהיגה ישראלי / תעודת עולה / תעודת שוחר (על כל התעודות להיות בתוקף).

 3. פרטים אישיים של ההורים

  (ודרכון זר אם קיים)

 4. שאלון רפואי מלא וחתום על ידי המלש"ב ורופא המשפחה

  בשאלון הרפואי ימלא רופא המשפחה פרטים שונים על המלש"ב: גובה, משקל, לחץ דם, ודופק (תוקף לשלושה חודשים). השאלון יישלח עם הזימון לצו הראשון בדואר וזמין להורדה כאן. את השאלון המלא החתום יש לשלוח כשבועיים לפני הצו הראשון כדי לקצר את זמן ההמתנה בלשכה.

 5. תוצאות בדיקות

  דרך נוספת לקצר את זמן ההמתנה בצו הראשון היא לבצע מראש בדיקת שתן (בתוקף לשישה חודשים) ובדיקת עיניים (כלל המתגייסים - בדיקת ויזוס | מספר 4 ומעלה - בדיקת ויזוס + פונדוס) בקופת החולים. יש לבצע בדיקות נוספות אם נדרשתם לכך מראש. במידה ואתם סובלים מבעיה כרונית - אתם נדרשים להביא סקירת רופא מומחה המפרטת את מהות הבעיה והטיפול. את כלל המסמכים יש לשלוח דרך האתר טרם הצו הראשון.

 6. סיכום ועדת השמה

  (תקף מכיתה ו' ומעלה) - במידה ויש, יש לשלוח דרך האתר טרם ההגעה לצו הראשון.

 7. אבחון פסיכודידקטי/פסיכולוגי/פסיכיאטרי/נוירולוגי

  (תקף מכיתה ו' ומעלה) - במידה ויש, יש לשלוח דרך האתר טרם ההגעה לצו הראשון.

 8. מרשם לרטלין או קונצרטה 

  יש לשלוח מרשם לרטלין או קונצרטה עם אבחנה על הפרעת קשב וריכוז מנוירולוג / פסיכיאטר / פסיכולוג - במידה ויש, יש לשלוח דרך האתר טרם ההגעה לצו הראשון.

תחנות הצו הראשון

לפני התייצבותכם בלשכת הגיוס עליכם למלא מספר שאלונים ובניהם: שאלון אימות נתונים (הנמצא באזור האישי), ושאלון רפואי. בלשכת הגיוס תעברו בין מספר תחנות נוספות: תחנת אימות נתונים בה יוודאו את פרטיכם האישיים, תחנת מבחנים פסיכוטכניים בה תעברו סדרת מבחנים ממוחשבים בנושאים שונים, תחנת ריאיון אישי לשם ההיכרות עמכם שבמהלכו ייקבע ציון העברית שלכם ותחנת בדיקות רפואיות בה ייקבע הפרופיל הרפואי שלכם על ידי רופא מוסמך. למידע נוסף אודות התחנות

נתונים אישיים 

לתוצאות הצו הראשון יש חשיבות גדולה מאד על עתידכם הצבאי. הציונים אותם תקבלו במבחנים הפסיכוטכניים הם אלו שיקבעו את אפשרויות השיבוץ שיוצעו לכם בשאלון ההעדפות, ובהמשך את המקום והתפקיד בו תשרתו.

 1. ציון דפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני) - נקבע על-פי תוצאות המבחנים הפסיכוטכניים הבודקים את יכולות החשיבה. הטווח נע בין 10 ל-90.
 2. הפרופיל הרפואי - מסמל את מצבך וכשירותך הרפואית למערכי הצבא השונים ויש לו השפעה על סוג שירותך ואופיו.
 3. עברית - הציון נקבע במעמד הצו הראשון בתחנת אימות הנתונים או הראיון האישי. 
 4. מתאם לקצונה - מדרג הנע בין 0 - 3. ציונים אלו משקפים את מידת התאמתכם לקצונה (הנתון יכול להשתנות במהלך שירותכם).

בהצלחה!

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

חוברת הצו הראשון
הצו הראשון: מנפצים מיתוסים