הצו הראשון

טיפים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: חן גל

מערכת אתר מתגייסים


הצו הראשון הוא השלב ההתחלתי בשרשרת המיונים שלכם לצה"ל. מדובר בשלב משמעותי וחשוב ביותר, מכיוון שהוא קובע את נתוני הקב"א והדפ"ר שלכם - הנתונים שלפיהם תקבלו זימונים לתפקידים שונים, וישפיעו על האפשרות שלכם להתקדם בעתיד לתפקידי קצונה ופיקוד בצבא.

 כדי שתצליחו לעבור את הצו הראשון בצורה שתשקף הכי טוב את היכולות שלכם, ביקשנו ממשרתי המערך הפסיכוטכני לתת לכם כמה טיפים מבפנים:

 1. שינה טובה וארוכה

  זה לא סוד שהגוף והמוח שלנו מתפקדים טוב יותר לאחר שינה מספקת, ולכן אל תסתמכו על הקפה או משקאות אנרגיה. בלילה שלפני הצו הראשון הקפידו להיכנס למיטה בשעה סבירה ודאגו שיש לכם מספיק שעות שינה שיעזרו לכם להישאר חדים ומרוכזים במבחנים השונים.
 2. תהיו עצמכם

  או בקיצור: אל תנסו להיות מישהו שאתם לא. אל תסתירו מידע או תמסרו מידע שהוא לא נכון, אל תנסו להתאים עצמכם ל"טיפוסים" שאתם מנחשים שאנחנו מחפשים. תזכרו שאם תעשו כך, ייתכן ותשובצו בתפקיד שבכלל לא מתאים לכם ולאישיות שלכם.
 3. התכוננו מראש

  רצוי ומומלץ שתבדקו מה הדרך המהירה והטובה ביותר להגיע מהבית שלכם ללשכת הגיוס עוד לפני הצו הראשון. תכננו את הזמן נכון על מנת שלא תאחרו, וכך תוכלו להגיע למבחנים ב"ראש שקט" וללא לחצים מיותרים. כדאי שביום הזה תיקחו גם "חופש מחשבתי", ולא תתעסקו בדברים עתידיים אחרים שעלולים להיות מלחיצים כגון מבחנים או בעיות שונות.
 4. קצרו לעצמכם את התהליך

  כדאי שתשלחו מראש את כל הטפסים הנדרשים ותחסכו לעצמכם המתנה מתישה. שלחו את הטפסים הרפואיים הרלוונטיים ואבחונים דידקטיים אם יש ברשותכם. אז איך מקצרים את התהליך? הכתבה הזו נועדה בשבילכם!
 5. הצטיידו במזון ושתייה

  כדאי שתגיעו מראש עם מים ועם אוכל שאתם יודעים שיכול לעזור לכם להתרכז או להירגע (כמו שוקולד או חטיף קטן). דעו שניתן לאכול במהלך המבחנים ושבכל לשכה קיימת "כוורת" (שק"ם) לרשותכם.
 6. אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני

  זכרו שהצו הראשון הוא חד פעמי, ולכן כדאי שתבצעו את התהליך הזה בצורה הכי טובה שאתם יכולים. אם אין באפשרותכם להגיע בתאריך שנקבע לכם או שאינכם מרגישים במיטבכם ביום זה, הודיעו על כך מראש למרכז השירות של יחידת מיטב בטלפון 03-7388888.  
 7. אל תילחצו לשווא

  נכון, מדובר ביום חשוב, אבל להלחיץ את עצמכם לא יעזור ולא יוביל אתכם לתוצאות טובות יותר. נסו להגיע רגועים ושלווים - האזינו למוסיקה שעושה לכם טוב, קראו ספר או דברו עם מישהו שיודע איך להרגיע אתכם. זכרו כי אינכם נבחנים על חומר שלמדתם, אנחנו רק רוצים להכיר אתכם באמת.

הצו הראשון

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

צו ראשון אחוד – מהו?
הנתונים האישיים