הצו הראשון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: חן גל

מערכת אתר מתגייסים


תגיות

שמעתם עליו לא מעט סיפורים. יש לכם חברים שמשוכנעים שהם נכונים, אבל אחרים מרימים גבה ואומרים לכם שמדובר בשטויות. אז מה באמת קורה בהליך הצו הראשון? יחידת מיטב עושה לכם סדר במיתוסים

הנה 6 מיתוסים שחייבים לנפץ:

 1. אפשר להישאר בלשכת הגיוס עד אמצע הלילה - לא נכון
  בין אם לא נעים לכם להגיע הביתה בחושך ובין אם אתם כבר מרגישים מותשים ועייפים לאחר מספר שעות של מבחנים ובדיקות, אל דאגה: אין חשש שתישארו בלשכת הגיוס עד שעה מאוחרת.
  לשכות הגיוס השונות מקיימות הליכים עד השעה 17:00, ולכן במידה ולא סיימת את כלל ההליכים באותו היום, נדאג לזמנך להמשך קביעת נתונים במועד נוסף. עדיף לעשות את הדברים בקצב שלכם ובצורה מיטבית מאשר למהר לשווא, לא?
 2. בדיקות שתן נועדו כדי למצוא סמים בדם - לא נכון
  בדיקות שתן הן אכן אמצעי למציאת עקבות של סמים, אך זאת לא הסיבה שעורכים אותן בצה"ל. המטרה של בדיקות השתן בצו הראשון היא לברר את תקינות בריאותכם ואת מצבכם הרפואי. באמצעות בדיקות שתן ניתן לברר את מצב הסוכר בדם שלכם, את רמת החלבונים, את מצב כדוריות הדם הלבנות והאדומות ועוד. אם השתמשתם בסמים בעבר, מומלץ שתספרו על כך בריאיון האישי בלי קשר.
 3. הבדיקה הרפואית אינטימית ומפחידה - לא נכון
  "אתם יושבים בחדר סגור לבד עם הרופא, ואז הוא מבקש מכם להתפשט…" -זו נשמעת חוויה מלחיצה, אך למעשה ממש לא מדובר בסיטואציה דרמטית במיוחד. הבדיקה לא נמשכת זמן רב ובנוסף, אם אינכם מרגישים בנוח, תוכלו לבקש להיכנס לבדיקה עם חבר/ה.
 4. צריך ללמוד מילים לצו הראשון - לא נכון
  קיימות באינטרנט רשימות המכילות עשרות מילים שונות תחת הכותרת "מילים שחייבים ללמוד לצו הראשון". חשוב להדגיש כי לצה"ל אין שום קשר לרשימות אלו והן לא נכתבו על ידי גורמים מטעמו. המילים המופיעות במבחנים הפסיכוטכניים משתנות מעת לעת, ולכן לא כדאי להסתמך על רשימות מילים אקראיות מהאינטרנט.
  במהלך הצו הראשון אכן תעברו מבחן אשר תפקידו לבדוק מהי רמת העברית שלכם. יחד עם זאת, הרחבת אוצר המילים שלכם אף פעם לא יכולה להזיק.
 5. ההקלות שלי בבית הספר זהות להתאמות במבחנים הפסיכוטכניים - לא נכון
  המבחנים בצה"ל שונים מהמבחנים בבית הספר ומטרתם לבדוק יכולות קוגנטיבית. לכן, כאשר אתם מוסרים את המסמכים המעידים על לקויות למידה, דעו כי לא בהכרח תקבלו במבחנים הפסיכוטכניים את אותן ההתאמות, ואף ייתכן שלא תקבלו התאמות כלל.
 6. אבחון דידקטי? זה יפגע לי בנתונים האישיים - לא נכון
  אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא לחשוב ששליחת מסמכי לקויות למידה פוגעת בנתוני האיכות של המלש"ב. למעשה, ההפך הוא הנכון. בבדיקת האבחונים ובבחינת הזכאות להתאמות במבחני הדפ"ר, אנו מתאימים את תנאי הבחינה אל הנבחן באופן אישי לצורך הצלחתו במבחנים הפסיכוטכניים.

כל מה שצריך לדעת

הצו הראשון

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

איך להתכונן לצו הראשון?
הצו הראשון מתחיל כבר מהבית