הצו הראשון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

בטח לא הופתעתם כשקיבלתם את הזימון לצו הראשון, אבל ייתכן שחלקכם קיבלתם זימון ל"צו בצוותא". אז מה זה בכלל, ומה ההבדל בינו לצו ראשון?

ראשית, כדאי שתדעו שבזימון שתקבלו יופיעו כל הפרטים שתצטרכו לדעת על ההתייצבות לצו הראשון. ביום הזה תידרשו להגיע ללשכת הגיוס בעצמכם, לעבור מספר תחנות שונות ולבצע מגוון מבדקים.

אז, מה זה צו בצוותא?

ישנם בתי ספר שהחליטו, בשיתוף פעולה עם צה"ל, לקיים יום מרוכז - זהו למעשה הצו האחוד. מדובר ביוזמה שמאפשרת לבתי הספר לערוך בקרה, ולוודא שהתלמידים אכן התייצבו ועברו את כל התהליכים הנדרשים לקראת הגיוס. כמו כן, לאור לוח הזמנים הצפוף של הבחינות בכיתה י"א, יום מרוכז כזה מונע מהתלמידים להפסיד חומר חיוני.

ביום זה רוב תלמידי השכבה מאותו בית הספר, אשר התאמתם אושרה על-ידי לשכת הגיוס להתייצבות במסגרת זו, יעברו את הצו הראשון יחד. בבוקר התאריך שנקבע תצא הסעה מבית ספרכם ותיקח אתכם ללשכת הגיוס הקרובה בצורה מסודרת. בלשכה תירשמו בעמדת הניתוב ותתחילו לעבור בין התחנות, כשמסביבכם אנשים שאתם מכירים - חבריכם לשכבה ומוריכם.

במהלך היום תעברו בדיוק את אותן הבחינות ותחנות שעוברים כל המיועדים לשירות ביטחון. למעשה, העובדה שהוא נעשה עם שאר חברי השכבה שלכם ועם המורים היא השוני היחיד מצו ראשון רגיל.

 

 

 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

כל המידע על הפרופיל הרפואי
מתכוננים לצו הראשון? 7 טיפים שיסגרו לכם את הפינה