שאלון העדפות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: מערכת אתר מתגייסים


הגיע השלב בו תוכלו להשפיע על שיבוצכם לצה"ל באופן כמעט ישיר, שבו היטב בכיסא, הנה 5 הטיפים שכדאי לקרוא לפני מילוי השאלון:

5 טיפים שחייבים להכיר:

  1. לשאלון ההעדפות השפעה רבה על המיונים השונים שאתם יכולים לקבל. למעשה, למיונים רבים תזומנו רק בתנאי שמילאתם את שאלון ההעדפות. לכן, כדאי לדרג את השאלון בהקדם האפשרי על מנת לפתוח לעצמכם אפשרויות שונות ומגוונות לפני שמסתיימים המיונים ליעדים השונים.
  2. בתחילת השאלון עבור גברים, או בשלב הרביעי שלו, עבור נשים, תתבקשו לדרג את רצונכם לתפקידי לוחמה (כאשר 1- נמוך ביותר ו 5- גבוה ביותר). חשוב שתענו על השאלה הזאת בכנות המירבית כי היא זו שתפתח עבורכם שאלות המשך בשאלון ההעדפות. אם תבחרו בתשובה שאתם לא מאמינים בה, תקבלו שאלות ותפקידים שלא מתאימים לכם.
  3. הידעתם? בניגוד לדעה הרווחת, אם תסמנו רק תפקיד אחד בשאלון ההעדפות, גם אם בעדיפות הגבוהה ביותר יירדו הסיכויים שלכם לקבל אותו! מלש"בים רבים מאמינים שעל מנת לקבל תפקיד ספציפי עליהם לדרג אותו ורק אותו בשאלון. מדובר כמובן בהשערה לא נכונה. רצוי שתסמנו בשאלון ההעדפות מגוון רחב של תפקידים על מנת לפתוח אפשרויות שיבוץ שונות ומגוונות שמתאימות לכם.
  4. לא מרוצים מהתפקידים שקיבלתם בשאלון ההעדפות? מלש"בים רבים מאמינים שאם הם יסמנו את כלל התפקידים שקיבלו בעוצמות נמוכות הם יקבלו זימונים לתפקידים אחרים. למעשה, אם תסמנו את כל האפשרויות בשאלון בעוצמות נמוכות, תשובצו רק על פי צרכי הצבא.
  5. זכרו! ניתן לעדכן ולשנות את הדירוגים שקבעתם בשאלון ההעדפות שלכם כל עוד השאלון פתוח עבורכם. בדקו היטב מתי השאלון שלכם עתיד להיסגר, ומספר ימים לפני סגירתו עברו עליו ובדקו שאתם מרוצים מהבחירות שלכם.

שאלון העדפות

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 מיתוסים על שאלון העדפות
כל המידע על שאלון ההעדפות