הכי בסיסי

גבעתי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


מתגייסים לגבעתי? רוצים לדעת איפה אתם הולכים לישון בחודשים הקרובים? סידרנו לכם הצצה לבית החדש שלכם. אגב, אם תקראו, תגלו למה דווקא נבחר הצבע הסגול >

מיקום

באיזור קציעות על גבול מצרים.

 

איך מגיעים?

ניתן להגיע עם קו 142 או 44 מתחנה מרכזית באר שבע.

מקור השם

השם "גבעתי" היה שמו המחתרתי של סא"ל שמעון אבידן ז"ל, מפקד החטיבה הראשון, בתקופה שקדמה לקום המדינה. עם הקמתה מחדש של החטיבה, נקבע כי צבע החטיבה, שנבחר על ידי בנותיו של מפקד החטיבה תא"ל יהודה דובדבני, יהיה סגול.

ההיסטוריה של הבסיס

בא"ח גבעתי נבנה בשנת 1983 בעקבות ההחלטה על הפיכת חטיבת גבעתי לחטיבת חי"ר (חיל רגלים) סדירה, והחטיבה לחמה במלחמת העצמאות. בשנת 1956 התפרקה חטיבת גבעתי והפכה לחטיבת מילואים. לאחר מלחמת לבנון הראשונה, בשנת 1982, הוחלט על הקמתה מחדש של החטיבה על בסיס סיירת שקד.

אופי השירות

הכשרת הלוחמים מתבצעת במתכונת של בסיס סגור.

ניתן למצוא

כמו בכל בסיס ניתן למצוא אפסנאות, נשקייה, חדרי אוכל, משרדי ת"ש, חינוך ומשא״ן, בית כנסת, כוורת, ומרפאה. בנוסף, קיימת גם מרפאת שיניים, אורתופד ופיזיותרפיסט. ניתן למצוא גם מטווחים, אוהלים (טירונות) ומגורים (אימון מתקדם), מגרשי בחמ״ס (בוחן מסלול), אולם ספורט, חדר כושר וחדר ספינינג.

ייחודו של הבסיס

בבא"ח גבעתי ניתן למצוא לש"ביה (מתקן אימונים ללוחמה בשטח בנוי) תת-קרקעית. כחלק מהאימון המתקדם, עוברים כל לוחמי החטיבה במתקן שמכין אותם ללוחמה תת-קרקעית.. בבא"ח מתבצעות גם ההכשרות של הגדס"ר הבדואי. חטיבת גבעתי זכתה השנה במקום הראשון מבין כלל בסיסי ההכשרה הקרביים בפרס מפקדת זרוע היבשה לתוכנית בניית הלוחם. הפרס ניתן על הכשרה מצטיינת בשלושה תחומים: רפואה, אימון גופני ותזונה.

דבר המפקד

אתם עומדים להגיע לחטיבת חי״ר מובילה, חטיבה הנמצאת בחוד החנית של צה״ל. לחטיבה מורשת קרב מפוארת החל מקרבות תש״ח ועד למבצע צוק איתן, בהם לקחה החטיבה חלק משמעותי. החטיבה מוכנה לקליטת החיילים החדשים וערוכה לקראת תהליך הכשרה משמעותי ומפרך שמטרתו להפוך את המתגייסים ללוחמים מקצועיים ומיומנים. המפקדים שיקלטו אתכם הם מפקדים מצויינים שנבחרו בקפידה. אתם מגיעים לחטיבה שהיא משפחה! תזכרו - יחד ורק יחד ננצח.

- סא"ל לירון בטיטו, מפקד בא"ח גבעתי

רוצים לראות איך זה נראה?

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בא"ח גולני
בא"ח כפיר