חיל הלוגיסטיקה

הכי בסיסי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דנאל שווץ

מערכת אתר מתגייסים


כ-11,000 חניכים עוברים מידי שנה בשערי בית הספר למקצועות הלוגיסטיקה בצה"ל. מפקד הבה"ד קובע: "המטרה שלנו כאן היא לא רק להכין אתכם לשירות הצבאי, אלא גם לאזרחות". הצצה למקום היחיד בו תוכלו גם להוציא רישיון בחינם, גם ללמוד לבנות בניין וגם להכין סטייק בפחות משבועיים >

 חוגר לוגיסטיקה

מיקום

קריית ההדרכה על שם אריאל שרון ליד צומת הנגב (עיר הבה"דים).

איך מגיעים?

לחיילים המשרתים בקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) קיים קו הסעות קבוע בשם "תופסים קו". ההסעות יוצאות מ-19 מוקדים ברחבי הארץ בימי א' בין השעות 30:8-00:6, בימי חמישי בשעות הצהריים ובימי שישי בשעות הבוקר. מידע מלא ניתן למצוא באתר צה"ל ובאפליקציה Moovit.

 

ההיסטוריה של הבסיס

בית הספר למקצועות הלוגיסטיקה, בה"ד 6, החל את דרכו בשנת 1978 בבסיס צריפין (מחנה ידין), שם שכן עד שנת 2016. באותה השנה, כחלק מפרוייקט העתקת בסיסי צה"ל לדרום של משרד הביטחון, עבר הבה"ד לקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) שבנגב, שם הוא גם שוכן כיום.

אופי השירות

השירות בבה"ד 6 הוא במתכונת של בסיס סגור.

סימולטור נהיגה

ניתן למצוא

בבה"ד ארבע פלוגות טירונות והכשרות יסוד שונות כמו פלוגת "טרגון" (טבחים ושפים), פלוגת "לביא" (מש"קי לוגיסטיקה ומפעילי ERP) ופלוגת אחזקה ובינוי (רכזי בנייה קלה, מדריכות ERP, מש"קי מתנדבים ומדריכות שר-אל). בנוסף, שוכן בבה"ד בית הספר לנהיגה, שבו ארבע פלוגות נוספות כמו "ברק" ו"רעם" המכשירות טירונים לנהיגה מאפס על מגוון רשיונות (נהגי רכב קל, נהגים מבצעיים ונהגי משא).

אחד הדברים בהם מאמינים יותר מכל בבה"ד 6 הוא הדגש על השיעורים המעשיים, בנוסף לעיוניים. בבה"ד קיימות סדנאות בנייה קלה בהם לומדים נגרות, בנייה בגבס, אינסטלציה ומים, מיזוג אוויר ועוד; מטבחים חדישים ומאובזרים בהם לומדים את יסודות הבישול הצבאי; ו-2 כיתות סימולטורים מתקדמות שמדמות נהיגה בכלי רכב שונים כמו ג׳יפּ ומשאית.

ייחודו של הבסיס

בה"ד 6 נחשב לאחר מבסיסי ההדרכה הגדולים ביותר בצה"ל. בניגוד לרוב הבה"דים, בבה"ד 6 אותם המפקדים מלווים את החיילים גם בטירונות וגם בקורס - מהרגע הראשון שלהם בבקו"ם ועד ליום האחרון בבה"ד, וכך למעשה יוצרים רצף הכשרה. בעבר, עברו חניכי בה"ד 6 טירונות כלל צה"לית בבסיסי טירונות שונים כמו ניצנים או מחנה 80. החל משנת 2017, עוברים כלל המתגייסים לחיל הלוגיסטיקה את הטירונות בבה"ד 6, וכך גדלה הזהות החילית, הזיקה לתפקיד וגאוות היחידה שהפכה גבוהה יותר.

אירוע ייחודי נוסף בבה"ד מתרחש מידי סוף קורס שף צעיר. חניכי הקורס עורכים תחרות "קרב סכינים" שבסופה מגיע מפקד הבה"ד לטעום את המנות ולקבוע מי הזוכה.

טבחים

דבר המפקד

הסלוגן שלנו - מקצוע לחיים - זו לא רק סיסמה. אנחנו רוצים שכל חייל שנכנס לבה"ד, יצא עם מקצוע. לא רק לשירות אלא גם לחיים. כל ארגון, גם הכי קטן - לא יכול לבצע שום תהליך בלי לוגיסטיקה. כך גם היחידות הלוחמות והעורפיות לא יוכלו להתקיים או להילחם ללא ציוד, תחמושת, מזון, הובלות וכו'.

אני מאמין שכל חייל צריך שלושה דברים בסיסיים - מקום לישון, מקלחת חמה ואוכל טוב. על כל 3 התחומים האלו אחראי חיל הלוגיסטיקה. אנחנו עוסקים כאן בלדאוג לאנשים ואם אנחנו עושים את זה מהלב החיילים מרגישים שדואגים להם ויכולים לצאת לכל משימה.

אני טוען שצריך לתת הזדמנות לכל דבר. הטיפ הכי גדול שלי אליכם - תנו את כל כולכם! זו בחירה שלך איך השירות שלך ייראה. הצבא זו פלטפורמה מעולה לשינוי. קחו את זה כהזדמנות לא כסיכון. הכל שאלה של גישה. מחכים לכם כאן המפקדים הכי מדהימים שיש

- אל"ם ניצן ממרוד, מפקד בה"ד 6

כיתה מעשית

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בה"ד 7
בה״ד חיל הים