חיל הלוגיסטיקה

הכי בסיסי

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: דנאל שווץ

מערכת אתר מתגייסים


כ-11,000 חניכים עוברים מידי שנה בשערי בית הספר למקצועות הלוגיסטיקה בצה"ל. מפקד הבה"ד קובע: "המטרה שלנו כאן היא לא רק להכין אתכם לשירות הצבאי, אלא גם לאזרחות". הצצה למקום היחיד בו תוכלו גם להוציא רישיון בחינם, גם ללמוד לבנות בניין וגם להכין סטייק בפחות משבועיים >

 חוגר לוגיסטיקה

מיקום

קריית ההדרכה על שם אריאל שרון ליד צומת הנגב (עיר הבה"דים).

איך מגיעים?

לחיילים המשרתים בקריית ההדרכה (עיר הבה"דים) קיים קו הסעות קבוע בשם "תופסים קו". ההסעות יוצאות מ-19 מוקדים ברחבי הארץ בימי א' בין השעות 30:8-00:6, בימי חמישי בשעות הצהריים ובימי שישי בשעות הבוקר. מידע מלא ניתן למצוא באתר צה"ל ובאפליקציה Moovit.

 

אופי השירות

השירות בבה"ד 6 הוא במתכונת של בסיס סגור.

סימולטור נהיגה

ניתן למצוא

בבה"ד ארבע פלוגות טירונות והכשרות יסוד שונות כמו פלוגת "טרגון" (טבחים ושפים), פלוגת "לביא" (מש"קי לוגיסטיקה ומפעילי ERP) ופלוגת אחזקה ובינוי (רכזי בנייה קלה, מדריכות ERP, מש"קי מתנדבים ומדריכות שר-אל). בנוסף, שוכן בבה"ד בית הספר לנהיגה, שבו ארבע פלוגות נוספות כמו "ברק" ו"רעם" המכשירות טירונים לנהיגה מאפס על מגוון רשיונות (נהגי רכב קל, נהגים מבצעיים ונהגי משא).

אחד הדברים בהם מאמינים יותר מכל בבה"ד 6 הוא הדגש על השיעורים המעשיים, בנוסף לעיוניים. בבה"ד קיימות סדנאות בנייה קלה בהם לומדים נגרות, בנייה בגבס, אינסטלציה ומים, מיזוג אוויר ועוד; מטבחים חדישים ומאובזרים בהם לומדים את יסודות הבישול הצבאי; ו-2 כיתות סימולטורים מתקדמות שמדמות נהיגה בכלי רכב שונים כמו ג׳יפּ ומשאית.

טבחים

כיתה מעשית

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בה"ד 7
בה״ד חיל הים