הכי בסיסי

הנדסה קרבית

בהל"ץ

בית הספר להנדסה צבאית

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


סביר להניח ששמעתם על מטווחי ירי, אבל מה עם מטווחי חבלה? מתגייסים להנדסה קרבית? בואו לגלות איפה אתם הולכים לבלות את החודשים הראשונים בשירות שלכם >

חוגר בהלץ

מיקום

צוקי עובדה אשר בדרום הארץ, כ-40 קילומטר מאילת.

איך מגיעים

ישנם שאטלים מעיר הבה"דים לבהל"ץ בימי ראשון, ובסופי השבוע לתחנה מרכזית באר שבע. ניתן להגיע גם עם קווים 382, 392, מתחנה מרכזית באר שבע עד לתחנת צוקי עובדה. יש להזמין מקום מראש.

מקור השם

בבית הספר להנדסה צבאית שממוקם במחנה צוקי עובדה מוכשרים לוחמי החיל. שם החיל - חיל ההנדסה הקרבית נגזר ממשימתם - מעבר להיותם לוחמים על חיילי חיל ההנדסה הקרבית להיות בקיאים במקצועות ההנדסה והחבלה. שם המחנה נגזר מהאיזור הגאוגרפי בו נמצא הבסיס, עובדה, שנקרא על שם מבצע עובדה: המבצע לכיבוש הנגב הדרומי.

ההיסטוריה של הבסיס

בהל"ץ הוקם בשנת 1948 בזמן מלחמת יום העצמאות בבסיס גלילות. בשנות ה70 עבר בית הספר לבסיס אדוריים שבהר חברון והטירונות נערכה בבט"ר עציון. ב1995 עבר בית הספר להנדסה צבאית לבסיס הנוכחי בצוקי עובדה.

אופי השירות

ההכשרה מתבצעת במתכונת של בסיס סגור.

ניתן למצוא

כמו בכל בסיס ניתן למצוא אפסנאות, נשקייה, 4 חדרי אוכל, משרדי ת"ש, חינוך ומשא״ן, בית כנסת, כוורת, ומרפאה. בנוסף, קיימת במקום מרפאת מומחים, בית מרקחת, מעבדת בדיקות דם ומרפאת שיניים. כמו כן, ניתן למצוא מטווחים, מגרש בחמ״ס (בוחן מסלול), אולם ספורט, בריכה, חדר כושר, אולם ספורט ומתקני אימונים. בבהל״ץ יש גם חלבייה ובשרייה.

ייחודו של הבסיס

חיל ההנדסה הוא משפחה ובהל"ץ הוא הבית של אנשי החיל. ממנו יוצאים ואליו חוזרים הטובים שבטובים - לוחמים, מפקדים וקצינים. בבסיס ומחוצה לו תשתיות הדרכה מתקדמות המאפשרות הכשרה בסביבה המדמה את מצב האמת בשדה הקרב, תשתיות הבסיס נוחות וזמינות והוא מקום חם, מאפשר ומוביל בין הבסיסים בערבה. בנוסף, בהל"ץ מכיל מרכז רפואי רחב המשמש בסיסים רבים בדרום וניתן למצוא מטווחי חבלה בהם הלוחמים מפעילים מטעני חבלה כחלק מהאימונים וההכשרה.

דבר המפקד

מתגייסים יקרים לפני יותר מ-20 שנה צעדתי בשערי בית הספר להנדסה צבאית, בעקבות אבי ששירת גם הוא בחיל ההנדסה בסוף שנות ה-60. חיל ההנדסה הוא מקום מיוחד. קטן, איכותי, משפחתי המאופיין באנשים מעולים. האתגר ההנדסי בשדה הקרב הולך ומתעצם. האויב פועל כדי לשבש את מהלכי צה״ל ועושה שימוש בחומרי נפץ, מטעני חבלה, רקטות ואמצעים נוספים מעל ומתחת לפני הקרקע. הכל בכדי לפגוע בכוחותינו ולמנוע מהם הישג מבצעי משמעותי. אנשי חיל ההנדסה אמונים על יכולת התמרון של צה״ל ועל הפגיעה הפיזית המשמעותית באויב. כדי לבצע משימות מורכבות אלו, אנו זקוקים ללוחמים ומפקדים ראויים ומסוגלים, עם ברק בעיניים, חדורים באמונה בצדקת הדרך לבצע כל משימה בכל מקום ובכל זמן שנידרש. אני מזמין אתכם להצטרף למשפחת חיל ההנדסה לשירות משמעותי ועוצמתי בחוד החנית של צה״ל.

- אל"ם עידו מזרחי, מפקד בית הספר להנדסה צבאית

רוצים לראות איך זה נראה?

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בית הספר להגנת הגבולות (סיירים)
בא"ח העורף