הכי בסיסי

שיזפון

שריון

מסייעת שריון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


לא רק פודרה: מתגייסים לשריון או למסייעת שריון? רוצים לדעת מה מחכה לכם בחודשים הראשונים של השירות? בואו להכיר את שיזפון >

חוגר מחנה שיזפון

מיקום

צפון הרי אילת, ליד קיבוץ נאות סמדר.

איך מגיעים?

קו 392 מתחנה מרכזית באר שבע או מתחנה מרכזית אילת, שימו לב - יש להזמין מקום מראש!

מקור השם

שם הבסיס "שיזפון" ניתן לו על פי מקומו הגיאוגרפי, בקעת שיזפון, שמקור שמה בעצי השיזף הרבים שבאיזור.

היסטוריה של הבסיס

הבסיס הוקם לאחר חתימת הסכם השלום בין ישראל למצרים ונסיגת צה"ל מסיני בשלהי שנות ה-80, בשיתוף חיל ההנדסה האמריקאי.

אופי השירות

ההכשרה מתבצעת במתכונת של בסיס סגור.

ניתן למצוא

החטיבה מתחלקת ל-4 גדודים עיקריים: גדוד טירונות (גדוד 195), שני גדודים של אימון מתקדם (גדודי 198 ו- 532), וגדוד הדרכה (גדוד 196). בכל גדוד ניתן למצוא אפסנאות, נשקייה, חדר אוכל, משרדי ת"ש, חינוך ומשא״ן, בית כנסת, כוורת, ומרפאה. כמו כן, ניתן למצוא מטווחים, משטחי טנקים (עמדות חניה וטיפול), חדר כושר, אולם ספורט ומתקני אימונים. בנוסף, יש גם חלבייה, בשרייה ופיתייה.

ייחודו של הבסיס

כל שריונר מתחיל את דרכו או עובר במהלך תפקידו בבית ספר לשיריון (חטיבה 460), ניתן להתגייס כמלש"ב ולצאת כמ"מ בחיל. תפקידה של חטיבה 460 הינה להכשיר את השריונרים בכל שלב במהלך השירות: טירונות, אימון מתקדם, קורס מפקדי טנקים והשלמה לקצונה.

בסיס שיזפון עורך אחת לשלושה חודשים את סדרת הקרב המשולבת (סק"ם), בו מארחים את כל ההשלמות החייליות (לאחר שמסיימים את קורס הקצינים) של היחידות הלוחמות. במהלך הסק"ם קיימת תצוגה אותה מנהלת חטיבה 460, בה מוצגות יכולות מבצעיות בשדה הקרב: תצוגות אוויריות של חיל האוויר, יכולות שריון, ארטילריה, הנדסה קרבית, חי"ר ועוד...

בנוסף, בבסיס קיימים הסימולטורים המתקדמים ביותר ביבשה: מאמן צוות, מאמן נהיגה ומאמן ירי אשר מאפשרים לשריונרים להתאמן בצורה המקצועית ביותר.

כמו כן, חטיבה 460 מתאימה את הכשרותיה בהתאם לטכנולגיה המתקדמת- הקמת כיתות שדה, כיתות לימוד מקוונות באמצעות מסכים ויצירת מולטימדיה אשר תורמת ללמידת הלוחמים.

דבר המפקד

חטיבת ההכשרה של חיל השריון מהווה את שער הכניסה לצבא עבור אלו המתגייסים להיות טנקיסטים או לוחמי מסייעת ומכשירה אותם להיות לוחמי חוד. הבולטים והמתאימים לפיקוד מוכשרים בחטיבה בקורסי הפיקוד, קורס מפקדי טנקים, קורס מפקדי כיתות וקורס קציני השריון. אנו בחטיבה מאמינים שכדי לנצח במלחמה, לא מספיקים רק הטנקים הטובים בעולם, אלא האדם והצוות שיפעילו אותו. החטיבה מאפשרת את מיטב התנאים כדי לאפשר למתגייס להפוך מאזרח ללוחם ולצורך כך יקבל החייל את כל מה שדרוש לביצוע משימה זו כאשר הדאגה לפרט, תנאי שירותו, סביבת הלמידה וההכשרה מוכוונים כולם לכך. ברעות שריונאים!

 - אל"ם מורן עומר, מפקד חטיבה 460, בית הספר לשריון 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בה"ד 8 (וינגייט)
מחנה שיבטה (בית הספר לתותחנות שדה)