הכי בסיסי

שיזפון

שריון

מסייעת שריון

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: איתמר אביב

מערכת אתר מתגייסים


לא רק פודרה: מתגייסים לשריון או למסייעת שריון? רוצים לדעת מה מחכה לכם בחודשים הראשונים של השירות? בואו להכיר את שיזפון >

חוגר מחנה שיזפון

מיקום

צפון הרי אילת, ליד קיבוץ נאות סמדר.

איך מגיעים?

קו 392 מתחנה מרכזית באר שבע או מתחנה מרכזית אילת, שימו לב - יש להזמין מקום מראש!

מקור השם

שם הבסיס "שיזפון" ניתן לו על פי מקומו הגיאוגרפי, בקעת שיזפון, שמקור שמה בעצי השיזף הרבים שבאיזור.

היסטוריה של הבסיס

הבסיס הוקם לאחר חתימת הסכם השלום בין ישראל למצרים ונסיגת צה"ל מסיני בשלהי שנות ה-80, בשיתוף חיל ההנדסה האמריקאי.

אופי השירות

ההכשרה מתבצעת במתכונת של בסיס סגור.

ניתן למצוא

כמו בכל בסיס ניתן למצוא אפסנאות, נשקייה, 4 חדרי אוכל, משרדי ת"ש, חינוך ומשא״ן, בית כנסת, כוורת, ומרפאה. כמו כן, ניתן למצוא מטווחים, משטחי טנקים (עמדות חניה וטיפול), חדר כושר, אולם ספורט ומתקני אימונים. בנוסף, יש גם חלבייה ובשרייה.

ייחודו של הבסיס

בית הספר לשריון הוא הבסיס היחיד שמרוכזים בו כל הסימולטרים המתקדמים ביותר ביבשה: מאמן צוות, מאמן נהיגה ומאמן ירי. זהו הבסיס היחידי שניתן להתגייס אליו כמלש"ב ולצאת ממנו כמ"מ. ניתן לעבור את כל ההכשרות ברצף ובאותו המקום: טירונות, אימון מתקדם, קורס מפקדים והשלמה לקצונה.

שיזפון מארח אחת לשלושה חודשים מופע שנקרא סק"ם (סדרת קרב משולבת): חודש בו מארחים את כל ההשלמות החיליות (לאחר קורס קצינים) של היחידות הלוחמות. בסק"ם מוצגות יכולות מבצעיות בשדה הקרב: תצוגות אוויריות של זרוע האוויר, יכולות שריון, ארטילריה, הנדסה קרבית, חי"ר ועוד.

דבר המפקד

חטיבת ההכשרה של חיל השריון מהווה את שער הכניסה לצבא עבור אלו המתגייסים להיות טנקיסטים או לוחמי מסייעת ומכשירה אותם להיות לוחמי חוד. הבולטים והמתאימים לפיקוד מוכשרים בחטיבה בקורסי הפיקוד, קורס מפקדי טנקים, קורס מפקדי כיתות וקורס קציני השריון. אנו בחטיבה מאמינים שכדי לנצח במלחמה, לא מספיקים רק הטנקים הטובים בעולם, אלא האדם והצוות שיפעילו אותו. החטיבה מאפשרת את מיטב התנאים כדי לאפשר למתגייס להפוך מאזרח ללוחם ולצורך כך יקבל החייל את כל מה שדרוש לביצוע משימה זו כאשר הדאגה לפרט, תנאי שירותו, סביבת הלמידה וההכשרה מוכוונים כולם לכך. ברעות שריונאים!

 - אל"ם מורן עומר, מפקד חטיבה 460, בית הספר לשריון 

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

בה"ד 8 (וינגייט)
מחנה שיבטה (בית הספר לתותחנות שדה)