מכינה קדם צבאית

שנת שירות

הנדסה קרבית

שינשינים

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: לי ביילין


לאחרונה הוחלט בצה״ל על גיוס מוקדם של חניכי מכינות קדם צבאיות ושנות השירות. ״זאת לא בחירה פשוטה אבל זה היה לנו מובן מאליו שברגע שהצבא צריך אותנו- לא משנה כמה קשה לנו לוותר על שנה שלמה במכינה ששימשה לנו כבית ואנשים שהפכו להיות המשפחה השנייה שלנו- אנחנו נגן על המדינה״. ישבנו לשיחה עם שניים מהחניכים שהוקדם להם הגיוס כדי לראות איפה זה פוגש אותם>

מי אתם?

- אני בן מורו, 18, חניך במכינת גל לשעבר, מתגייס להנדסה קרבית.

- אני אלירן פשנוב בן 18 ממגדל העמק, גדלתי בשדרות, בוגר מכינת גל.

למה בחרתם ללכת למכינה קדם צבאית?

״הגענו למכינה בשביל להתכונן לקראת הצבא, ללמוד איך להיות בני אדם טובים יותר, לקבל כלים לחיים ולהתפתח עד הגיוס.

כשקיבלנו הודעה על כך שקיים צורך בגיוס מוקדם של חניכי המכינות הקדם צבאיות החלטנו שאנחנו לא יכולים לעמוד מנגד ולהמשיך בשלנו, קטענו את כל רצף החיים הנורמלי שהיה לנו במכינה, את השגרה היומיומית ואת ההתפתחות האישית שלנו בשביל שנוכל לתרום במאמץ המלחמתי ולהגן על הבית שלנו״.

״בחרנו להתגייס״

בן מספר שכל חייו התגורר בצפון, ״ההורים שלי תמיד מספרים על החוויות שלהם בתור תושבי הצפון במהלך מלחמת לבנון השנייה״. הוא התאמן במשך שנה וחצי בקבוצת כושר קרבי והלך למכינה כדי להתכונן לשירות הצבאי, ״אני רואה בשירות כזכות. זו זכות להשפיע, להלחם ולהגן על המדינה שלי״.

״המוטיבציה שלי הגיעה מגיל קטן מאוד. מאז שהייתי ילד ידעתי שאהיה לוחם״.

אלירן מספר שגדל בעיר שדרות וראה את הזוועות שקרו בשבעה באוקטובר בעיר שלו וברחובות בהם גדל, ״הייתי חייב לעשות משהו, מאז השבעה באוקטובר המוטיבציה שלי עלתה והיה לי ברור שאתגייס ברגע שיהיה מחזור גיוסים למרות המכינה, אין יותר גאה ממני להתגייס לצבא ולקחת חלק בהגנה על המולדת״.

כששאלתי אם תמיד הם רצו להיות לוחמים או שזה קרה בעקבות המלחמה הם הסתכלו עליי במבט מופתע ואמרו, ״להיות לוחם מבחינתי זאת החובה שלי בתור אזרח במדינת ישראל״. אמר בן. אלירן הוסיף ״מגיל קטן ידעתי שאני ארצה להתגייס ללוחמה, כשהייתי קטן וראיתי חיילים ישר הרגשתי בטוח יותר, ככה אני רוצה לגרום לכולם להרגיש, מוגנים ובטוחים״.

איך זה להתגייס בתקופה הנוכחית?

״התחלות חדשות זה תמיד קשה, אבל אני מאמין שזאת התקופה שהמדינה הכי צריכה אותנו ואנחנו פה בשביל להגן עליה״. אמר בן.

 ״זה גיוס לצורך הגנה ולחימה, אני מגיע לפה בזמן מלחמה. אני מסתכל קודם כל על האדמה שאני חי בה, אין לנו ארץ אחרת״. מוסיף אלירן,  ״אני מרגיש משמעותי, המחשבה של ללבוש מדים ולייצג את המדינה- זו גאווה. שנינו בחרנו להתגייס עכשיו למרות שהיינו במהלך המכינה, זאת לא בחירה פשוטה אבל היה לנו מובן מאליו שברגע שהצבא יצטרך אותנו, לא משנה כמה קשה יהיה לנו לוותר על שנה שלמה במכינה, אנחנו נתייצב וניתן את ה100 אחוז שלנו בכל שלב״.

ההשראה שלכם

״המאמן שלי, אופק שמואל, מאמן קבוצת כושר קרבי. כשאני חושב על המילה ׳השראה׳ הוא הראשון שעולה לי לראש. הוא בן אדם שהטביע בי ערכים והפך אותי מילד שעושה שטויות לבחור עם מטרות ושאיפות״. אומר בן.

אלירן משתף אותנו שלוחמים הם השראה בשבילו, ״אני שואף גבוה וכל פעם שאני רואה לוחמים אמיצים שנלחמים בגבורה בשביל להגן על התושבים - אני רוצה להיות כמוהם״.

"החלום שלנו הוא להגיע הכי גבוה שאפשר ולעשות את הכל בשביל לתרום למדינה איפה שאנחנו יכולים וכמה שאנחנו יכולים, אנחנו רוצים לתת מעצמנו ככל האפשר", מספרים בן ואלירן.

מסר לבית:

"למשפחה בבית, למכינה ולחבר'ה של הכושר קרבי, אנחנו צריכים להישאר מאוחדים וחזקים ביחד גם בזמן משבר, אנחנו נעבור את הכל. אנחנו אוהבים אתכם! שמרו על עצמכם".

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תותחית
שרלוק הולמס הצה"לי