טירונות

יום הגיוס

מחנה 80

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: טור' אליאון אדמס, טור' יובל כלפון וטור' אביב מיימון

טירוניות במחנה 80 (בט"ר דותן)


טירונות - השלב הראשון של כל חייל במערכת הצבאית. הרבה חוששים ממה שעתיד לבוא ומהרגעים הראשונים שלהם בתור חיילים מן השורה. במיוחד בשבילכם, ערכנו שיחה עם שלוש טירוניות, יובל, אביב ואליאון, שסיפרו על הטירונות מנקודת המבט שלהן

מה הרגשתן ביום הגיוס?

"בהתחלה הייתי קצת לחוצה. קראו לי לאוטובוס, הלחץ השפיע והדמעות התחילו לרדת", נזכרת טור' יובל כלפון. "באוטובוס כבר הכרתי חברות, ידעתי שכולנו באותו מצב ולכן ההכרות הייתה מהירה". לעומתה, טור' אביב מיימון הייתה שלווה יותר, "ביום הראשון הייתי רגועה יחסית, למרות שחששתי מהגיוס". אביב מספרת שכבר בשרשרת החיול היא הכירה חברות. "הפתעתי את עצמי. יובל, אני ועוד שתי בנות כבר נהיינו רביעייה, החברות בטירונות זה דבר חשוב".

איך היה להגיע למחנה 80?

"היו לי סטיגמות שליליות על מחנה 80 ואז גיליתי שהן לא נכונות - התנאים טובים, התכנים מעניינים והמפקדים קשובים אלי", מתוודה טור' אליאון אדמס. "מגורי הטירונים עונים על הצרכים שלי והאמת שלא דמיינתי שככה הם יראו".

בר סלטים בחדר האוכל במחנה 80איך הולכת לכן הטירונות עד כה?

"הפתעתי את עצמי בגדול - אני עושה את כל מה שצריך ואני רואה את התגובות של המפקדים שמרוצים ממני. אני גאה בעצמי". יובל מוסיפה, "אני מאוד ילדה של בית, הייתי בטוחה שאני אבוא לפה ואשבר נפשית, אבל הפתעתי את עצמי לחיוב, התבגרתי בתהליך הזה". "אני דווקא רגילה לא להיות הרבה בבית ולישון הרבה אצל חברות", משתפת אליאון. "טירונות זה עניין של גישה, זה הכל לפי איך שאת בוחרת להיות".

סלפי של חברות בטירונותיצאתן עכשיו לשבוע שטח, ספרו לנו איך היה

"עשינו מטווחים מהבוקר עד הערב.", מספרת אביב. "הייתי בלחץ לקראת המטווחים ובירי הראשון לא הלך לי טוב. בפעם השנייה כבר הלך לי הרבה יותר טוב ולאט לאט הלחץ נרגע". "הרגשתי שאני ממש יוצאת מאזור הנוחות שלי", מסכמת יובל את יום המטווחים. ״ביום השני הסבירו לנו על מחסה ומסתור, מצבי ירי בשטח והסוואה."

ברכבת ובמכולת אנשים מסתכלים עליי קצת אחרת. כולם פתאום שמים לב אלייך, זאת גאווה

 איך הרגשת בפעם הראשונה שיצאתן הביתה על מדים?

"ביום הראשון כשלבשתי את המדים וחזרתי הביתה, ילד קטן ראה אותי ואמר לי "היי חיילת" וההורים שלו חייכו אליי", מספרת יובל. אליאון מוסיפה, "ברכבת ובמכולת אנשים מסתכלים עליי קצת אחרת. כולם פתאום שמים לב אלייך, זאת גאווה".

יש לכן טיפים לטירונות מוצלחת?

"הכי חשוב זה להגיע באנרגיות חיוביות", מסכמת אליאון. "תכינו את עצמכם שהכל יהיה בסדר כי בסופו של דבר כל החיילים בצבא עוברים טירונות". אביב מוסיפה כי "חייבים לקחת את הטירונות בראש הכי פתוח שיש. אתם נכנסים למסגרת חדשה". "אני חושבת שחברים זה דבר שמאד חשוב בטירונות״, מסכמת יובל.

טירונים מתמתחים

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

עשה ואל תעשה אל מול המפקד
כל התשובות לשאלות על הטירונות