קצונה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תגיות

המסלול הייעודי לקצונה הוא המסלול הישיר והמהיר לקצונה בצה"ל שמכשיר את החיילים בו למגוון חילות כמו חיל האוויר, פיקוד העורף, מערך תיאום פעולות הממשלה בשטחים, חיל משאבי האנוש, חיל הלוגיסטיקה ועוד. שובצתם במסלול? הנה כל מה שמחכה לכם >

המיונים מתקיימים עוד בזמן שאתם מלש"בים (מיועדים לשירות בטחון), ואם תעברו אותם בהצלחה, לאחר גיוסכם טירונות עם שאר בני המסלול שלכם במחזור גיוס זה. בסיום הטירונות תעברו יחד קורס מקצועי במשך חודשיים, ולאחריו תחלו בהתמחות מקצועית בתחום אליו שובצתם.

בהמשך תצאו לקורס הקצינים בבה"ד 1, משם תמשיכו להשלמה החיילית שעורכת כחודשיים בבה"ד החייל אליו תשויכו, ובסיומה תחלו את שירותכם כקצינים בצה"ל.

תנאי הקבלה למסלול

מסלול ייעודי לקצונה מיועד לבנים ולבנות כאחד בעלי נתוני קצונה ומותנה בדירוג האשכול בהעדפה גבוהה בשאלון ההעדפות. על מנת להתקבל למסלול עליכם לעבור מיון קדם צבאי בחיל ולהצליח במבדקי הקצונה. כמו כן, נדרשת התחייבות לשנת קבע בנוסף לשירות החובה בעת הכניסה לקורס הקצינים.

ניתן לוותר על המסלול עד שבוע מיום המיון, ביום הגיוס ובמהלך ההכשרה הראשונית.

שלב המיון

בשלב הראשון נערך כנס הסברה בבסיס צריפין, אשר אליו מזומנים מלשב"ים בעלי נתוני קצונה מתאימים. בכנס יסבירו לכם על המסלול בהרחבה, על ההכשרה המקצועית ועל תפקידי הקצונה השונים בהם ניתן להשתבץ בסיום המסלול. לאחר מכן תחולקו לקבוצות ותתנסו בסימולציות שונות בקבוצה, שמטרתן לבחון את יכולת ההנהגה וההובלה שלכם כקצינים עתידיים.

שלב ההכשרה

כמו כל מתגייס, המתגייסים למסלול ייעודי לקצונה עוברים טירונות. ההכשרה הבסיסית היא טירונות מסוג רובאי 02, שאורכת כחודש ברוב המקרים. בטירונות תלמדו תכנים שונים, הן ברוח הצבא ומורשת הקרב והן ערכיים, תעברו קורס לעזרה ראשונה ותקחו חלק באימון חילות מתקדם, הכולל ירי והתמקצעות במגוון כלי נשק.

התמחות מקצועית בתחום אליו שובצתם

בשלב זה תעברו 'קורס יסוד', שמתמקד במשימות ובנושאים עליהם מופקד החיל או המערך ממנו הגעתם. על מנת להמשיך הלאה, לקורס הקצינים, עליכם לעבור בהצלחה את קורס היסוד ולהפגין מוטיבציה, יכולת קליטה מהירה והתמודדות עם מצבי לחץ.

בה"ד 1 – הופכים לקצינים בצה"ל

בה"ד 1 הוא בית הספר המכשיר חיילים להיות קצינים בצה"ל הממוקם במצפה רמון. זהו בסיס ההכשרה לחילות וחטיבות קרביות, עורפיות ומערכים תומכי לחימה, בו תלמדו כיצד להיות מפקדים בצה"ל ותקבלו ארגז כלים לתפקיד המפקד בצבא.
בסיום קורס הקצינים נערך טקס הסיום החגיגי, שבו תוענק לכם סיכת המ"מ (מפקד מחלקה). הקורס נמשך כ-11 שבועות, שמטרתם להכין אתכם לשירות הקבע המאתגר והמועיל שמציע מסלול הייעודי לקצונה.

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לאן מתגייסים גרעיני הנח"ל?
קורס הטיס