עתודה

מסלולי עילית

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


תכנית סילון היא תכנית עילית בעתודה האקדמית של צה"ל המכשירה את בוגריה לתואר ראשון (B.Sc) בפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה בטכניון ותואר שני כולל תזה באחד התחומים - הנדסת אווירונאוטיקה וחלל (MSC), מערכות אוטונומיות (MSC) או הנדסת מערכת (ME). מסלול הכשרה ייחודי זה מכשיר את בוגריו להיות מובילי דרך במערכי המחקר והפיתוח בחיל האוויר ובמערכת הביטחון

בוגרי התכנית עוסקים בפיתוח אמצעי לחימה מתקדמים, הגנה מפני טילים, פיתוח חימוש אוויר וקרקע, שילוב טילים במטוסי קרב, ניסויי טיסה, פיתוח מל"טים ועוד. המסלול כולל לימודים מאתגרים בתחומים מגוונים כמו הנעה סילונית, מערכות ניווט, הנחיית טילים ומערכות אוטונומיות, הנעה רקטית, אווירודינמיקה, מבנים מרוכבים ומערכות חלל.

עומס הלימודים בתכנית גדול בכ-30% מתכנית הלימודים הרגילה ומאפשר את סיום התואר הראשון והשני בתשעה סמסטרים בלבד. הלימודים מתאפיינים בתכנית גמישה המותאמת לתחומי העניין של החניכים.

המסלול כולל בתוכו הכשרה ייחודית המורכבת מכמה שלבים:

 1. מעבר טירונות בת ארבעה שבועות לאחר שנת הלימודים הראשונה.
 2. מעבר סדרה חיילית שמטרתה לחשוף את החניכים לחילות צה"ל השונים בדגש על נושאי הנדסת אווירונאוטיקה באמצעות ביקורים ביחידות המחקר והפיתוח השונות.
 3. בחופשת הקיץ שלאחר שנת הלימודים השנייה יעברו החניכים קורס קצינים בבה"ד 1 יחד עם הכנה לפניו. את ההשלמה החילית יבצעו החניכים עם סיום לימודיהם בהתאם לשיבוצם.

אופי השירות

המשתייכים לתכנית משרתים שנתיים ושמונה חודשים בחובה ו-3 שנים בקבע ככלל העתודאים. בנוסף להטבות אותם מקבלים כל העתודאים האקדמיים, זכאים החניכים להטבות ייחודיות נוספות כמו ליווי צמוד מצד מנהלת "סילון", והאחראי על התכנית בטכניון, לימודים במסגרת קבוצתית תומכת ומגובשת ומענק בסך 5,000 שקלים לכל שנת לימודים, בנוסף למענק העתודה.

מטוס טס בשמיים

הרשמה

כדי להיות מועמדים לתכנית עליכם יש להירשם לעתודה האקדמית באתר (אזור האישי > שאלון העדפות > שאלון עתודה) עד פברואר של כיתה י"ב וכן להירשם לבחינה הפסיכומטרית עד מועד אפריל של כיתה י"ב, אם לא עברתם בחינה זו בעבר.

לאחר מכן, יש למלא ולהעביר את טפסי הרשמה לתכנית "סילון" הנמצאים בעמוד הטפסים השימושיים באתר יחד עם צילום גיליון ציונים מסכם של כיתה י"א וצילום ציון הבחינה הפסיכומטרית או שובר ההרשמה למועד אפריל. את הטפסים יש לשלוח לפקס או למייל ולוודא את הגעתם.

תנאי קבלה

נדרש ציון פסיכומטרי מעל 650 (בדגש רב תחומי) על מנת להיות מועמדים לתכנית. בנוסף, עליכם להיות בעלי 5 יח"ל במתמטיקה, בפיזיקה ובאנגלית בתעודת הבגרות. במידה ותימצאו מתאימים תזומנו ליום מבדקים והמתאימים יעברו ריאיון בוועדת הקבלה.

שימו לב!

 • ניתן לבטל את המועמדות בכל שלב.
 • השתתפותך בתהליכי המיון לתכנית אינה משפיעה על השתתפותכם בתהליכי מיון אחרים.
 • השיבוץ נעשה באופן פרטני, תוך התחשבות, ככל הניתן, בתחומי העניין והיכולת של כל חניך.
 • מועמדים שנרשמו לעתודה האקדמית והחליטו להירשם לתכנית "סילון" צריכים להעביר בקשה לשינוי עדיפויות למנהלת "סילון" ולעתודה האקדמית.
 • מועמדים שלא יאושרו לתכנית ימשיך את הליך קבלתם ללימודים במסגרת העתודה לפי העדיפויות האחרות שרשמו.

 

דרכי התקשרות:
פקס 03-7374947 | טלפון 03-7374941 | brakimprogram@gmail.com

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

"עתודה - התחייבות ארוכה אך משתלמת"
עתודת עולים