אנשים סימנו כי המידע עזר להם

תפקידם של מש"קי ההוראה וההדרכה מתחלק לכמה מסלולים - עברית, נתיב, השכלה ואוכלוסיות ייחודיות

תפקידם של מש"קי ההוראה וההדרכה עוסק בהדרכת אוכלוסיות ייחודיות שונות. התפקיד מתחלק לכמה מסלולים - מש"קי עברית האחראים על לימוד עברית לחיילים עולים בעלי רמת עברית נמוכה, מש"קי נתיב המפקדים על חיילים שאינם מוגדרים יהודים בקורס נתיב, מש"קי השכלה שתפקידם לסייע לחיילים בהשלמת השכלתם התיכונית ומש"קי אוכלוסיות ייחודיות המלווים חיילי מקא״ם במהלך שירותם הצבאי.

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 25 ומעלה, קב"א 48 ומעלה.

ציוני מא"ה (לבנות בלבד):

הדרכה 3 ומעלה, יחסי אנוש 2 ומעלה, ניהול וארגון 2 ומעלה, פיקוד 2 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 02 וקורס באורך של 9 שבועות בבה״ד החינוך שבקריית ההדרכה בנגב.

איפה משרתים?

בסיסי חיל החינוך והנוער (בה״ד החינוך, מחו״ה אלון, חוות השומר), מתקני קורס נתיב ובכלל יחידות צה"ל השונות.

תהליך המיון:

הרצאת פתיחה, שאלון אישי וריאיון אישי - קרא עוד

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

האם התפקיד דורש מיון?

בנים נדרשים לעבור מיון

בנות נדרשות לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

יכולת הדרכה ופיקוד

קורס

חיילים מספרים

חיילים מספרים

"ידעתי מתחילת הדרך שארצה להיות מש"ק הו"ד. התפקיד הזה מיועד בעיקר לבוגרי תנועות נוער אחראיים ואידיאליסטיים שמוכנים לשאת בגאווה את השרוך האפור, סימן ההיכר של חיל החינוך והנוער. הצטרפו למערך ובוא להנחיל את ערכי הציונות והיהדות לחיילים בתהליך הגיור"

תהליך המיון

תהליך המיון

המיונים להוראה והדרכה של חיל החינוך והנוער מתקיימים מדי שנה בשני מועדי מיון בחורף ובקיץ, בהם ממיינים מלש"בים בעלי רצון לעבודה עם קידום אוכלוסיות ייחודיות לתפקידים השונים של מש״קי ההו״ד (הוראה והדרכה). הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הליך המיון

איפה עוברים את ההכשרה?

איפה עוברים את ההכשרה?

לצד חומר עיוני, לומדים בבה"ד החינוך והנוער בצורה מעשית: שימוש באפליקציה להדרכה ולהעברת הדרכות, יציאה לסיורים מקצועיים ולימי עיון באוגדת עזה, כל אלה ועוד הן הדרכים בעזרתן תוכשרו לתפקיד בחיל החינוך והנוער. מתגייסים לחיל החינוך והנוער? קבלו הצצה לאיך תיראה ההכשרה שלכם >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מש"ק/ית מטה
מש"ק/ית דוברות