המיון המתקדם

כושר קרבי

זרוע היבשה

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: אתר מתגייסים


מדריכי הכושר הקרבי אחראים בעיקר על הדרכת אימונים גופנים וארגון אירועים וימי ספורט. תפקיד מדריך הכושר דורש הבנה ואהבה לספורט, ביטחון עצמי ויכולת עמידה מול קהל. תצטרכו לעבור יום מיון הכולל בתוכו מבחני ספורט, ריאיונות אישיים והרצאות. כל הפרטים על המיון לתפקיד

מהו הליך המיון?

המיון מתרחש בבית הספר לכושר קרבי בבה"ד 8 שבמכון וינגייט. המיון מתחיל בקליטת המועמדים המגיעים למיון - המגישים את השאלון הרפואי החתום על ידי רופא המשפחה והזימון עצמו. המועמדים עוברים בדיקות כשירות רפואית ליום המיון וממלאים שאלון רפואי נוסף. לאחריו הם עוברים בדיקות אצל החובשים במקום ומי שנמצא לא תקין יעבור אל מול הרופא הנמצא במיון לבדיקת כשירות נוספת למיון.

לאחר מכן, מתקיימות שיחות פתיחה והרצאות בנוגע למיון ולתפקיד - מפקד המיון מסביר על ההליכים והרופא מסביר על התנאים הרפואיים הדרושים מהמועמדים. לאחר שלב ההכנה, מגיע שלב המבחן הפיזי - "מבחן הביפים". המבחן כולל בתוכו בוחן ריצה שאורכו 18 מטרים ובכל מקצה ישנו צליל "ביפ" המזניק את הנבחנים לרוץ.     

במידה והמועמדים עוברים את הרף המינימלי המוקצב לבוחן, הם ממשיכים לשלב הבא. השלב השני הוא שלב הריאיון הפסיכולוגי. בשלב זה מתקיים ריאיון אישי הבוחן את יכולות ההדרכה והמוטיבציה לתפקיד. תוכלו להציג את הניסיון שלכם בעולם הספורט או ההדרכה.

בהמשך נקבעת ההחלטה המשכללת את כל הנתונים שנאספו על המל"שבים במהלך יום המיון ומתקבלת ההחלטה לגבי מי עבר ומי לא. המועמדים העוברים את המיון בהצלחה יזומנו לקראת הגיוס ליום הסברה בבה"ד 8 על הקורס אותם הם הולכים לעבור לאחר הטירונות. 

מפקד המיון מסביר
איך ניתן להתכונן?

  • מלאו את השאלון הרפואי מראש על ידי רופא המשפחה והביאו אותו ביום המיון.
  • אל תשכחו להביא את הזימון עצמו.
  • היכנסו לכושר לקראת התפקיד והמיון ואל תתחילו להתכונן ברגע האחרון.
  • התכוננו ליום ארוך ומעייף - תישנו מינימום שבע שעות שינה ולהביא מים ומזון.
  • במידה וקיים אישור רפואי המעיד על מצב רפואי שחשוב להודיע עליו, הביאו אותו איתכם.
  • ניתן להביא כלי כתיבה.
  • יש להגיע עם לבוש ספורטיבי.

לאן משתבצים?

לאחר מעבר טירונות 02, תעברו קורס בבה"ד 8 באורך של 12-14 שבועות, בו תלמדו להעביר אימונים גופניים וחומר עיוני בנושאי הספורט ואורח חיים בריא. השיבוץ שלכם יימסר לכם במהלך הקורס, והוא יכול להיות לכלל היחידות השונות בצה"ל.

מלש

שימו לב! ניתן לחתום ויתור על המסלול בטווח של שבוע מיום המיון.

מדריכי כושר קרבי

המירוץ למיון

  • {{item.value}}
    {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

המיון לתפקיד שיננית
המיון למערך גחל"ת