חיל החינוך והנוער

עובדות

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מאת: ויקה פדייב

מערכת אתר מתגייסים


חיל החינוך והנוער פועל בתחומים שונים בצה"ל על מנת לסייע למפקדים בחינוך החיילים, להכין נוער לקראת שירות, לסייע לעולים חדשים ולאוכלוסיות מגוונות, להטמיע את ערכי צה"ל בחיילים ועוד. המשרתים בחיל, עוסקים במגוון תפקידי חינוך שונים ומגוונים. חיל החינוך כולל בתוכו המון תפקידים שונים וביניהם מש"קי חינוך,מדריכי נוער, מורים חיילים ואשכול הווי ותקשורת. מעוניינים לשרת בחיל החינוך והנוער? הנה כמה עובדות שאולי לא ידעתם על החיל

הנה 5 עובדות שלא ידעתם על חיל חינוך:​

 1. כל התפקידים בחיל פתוחים לבנים ובנות כאחד
  רבים חושבים כי התפקידים בחיל החינוך פתוחים רק לבנות, מה שמוריד את מוטיבציית הבנים להתמיין לחיל. אנו שמחים לבשר לכם כי גם הבנים המעוניינים להשתבץ בתפקיד בתוך החיל מוזמנים להתמיין ולהתראיין לחיל החינוך לתפקיד שתרצו, בהתחשב בנתוניכם האישיים ובצרכי הצבא.

 2. בכל יחידה, חטיבה וגדוד בצה"ל יש מש"ק/ית חינוך
  מש"קי החינוך הם חלק בלתי נפרד מכלל היחידות בצה"ל.  לכן לכל יחידה, גדוד או חטיבה יש מש"ק/ית חינוך שמארגנת, מפתחת ומחפשת פעילויות שונות שיעשירו את חיילי היחידה בה שובצה, מבחינה חינוכית ומקצועית.

 3. צה"ל הוא הראשון מצבאות העולם שהקים חיל חינוך ונוער
  לצה"ל חשוב לפתח את חייליו בתחומים השונים, גם כאשר מדובר במקצוענות, חינוך והעשרה ולא רק בפקודות ובלחימה כפי שקורה בצבאות אחרים. כמו כן חיל החינוך דואג להמון פעילויות בשבילכם, המלש"בים, על מנת להגביר את המוטיבציה לגיוס ולשירות משמעותי ככל הניתן.

 4. התפקידים בחיל החינוך יעניקו לכם ניסיון רב לחיי האזרחות
  חיילים שישרתו בחיל החינוך יקבלו כלים רבים וייפתחו בפניהם תחומים ומקצועות רבים לאחר השירות הצבאי, כגון: הוראה, ייעוץ חינוכי, תפקידי התקשורת למיניהם ועוד. מרבית מאנשי החינוך בישראל התחילו את דרכם כחיילים אשר שרתו בחיל החינוך ובחרו לפתח את המקצוע גם באזרחות.

 5. מיונים מיוחדים
  כפי שאתם וודאי יודעים, על מנת לשרת בחיל החינוך והנוער בתפקידים השונים, עליכם לעבור מיון מקדים, בו יבחנו את יכולתכם וכישוריכם בתחומי החינוך השונים. דעו כי ישנם תפקידים בחיל אשר דורשים מיונים נוספים לאחר המיון הראשוני, על מנת להתקבל לתפקיד.

 • {{item.value}}
  {{item.count}}

{{counter}} אנשים סימנו כי המידע עזר להם

5 עובדות על זרוע האוויר
4 דברים שלא ידעתם על חיל הטכנולוגיה והאחזקה