אנשים סימנו כי המידע עזר להם

התצפיתניות והבקא"סיות מהוות חלק מהותי מחיל הגנת הגבולות במערך האיסוף הקרבי.

תפקיד התצפיתנית הינו תפקיד בעל חשיבות רבה, אשר תורם להגנה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל וגבולותיה תוך שימוש ועבודה עם קדמת הטכנולוגיה של צה"ל.

הבקא"סיות והתצפיתניות מהוות את עייני הלוחמים בשטח באמצעות חמ"לי איסוף שונים הפרוסים ברחבי הארץ.

התפקיד כולל הפעלת מערכות המסייעות לגילוי וסיכול גורמים עוינים במדינת ישראל וביצוע מעקב על גדר המערכת וזיהוי התנהלות חשודה במרחב האזרחי. במהלך עבודתן יעבדו עם גורמי מודיעין שונים, רחפנים, רובטיקה מתקדמת וכוחות איסוף נוספים. 

כחלק מתפקידן, אחראיות התצפיתניות והבקא"סיות על מניעת נסיונות פגיעה וחדירה למדינת ישראל, העברת דיווחים שוטפים לגורמים הרלוונטיים ועבודה מול גורמי מודיעין שונים, תוך הקפצת כוחות לוחמים לטיפול באירועי חירום ומימוש פעולות סיכול ותקיפה.

התצפיתניות והבקאס"יות עובדות בשיתוף פעולה תמידי עם כלל היחידות הלוחמות בצה"ל על מנת להשיג את המטרה המשותפת - שמירה על חוסנה הלאומי של מדינת ישראל.

 

תהליך הגיוס של תצפיתניות ובקאס"יות מתחיל בהכשרה בת 3 חודשים בבית הספר להגנת הגבולות. 

לאחר הטירונות, מתחילה הכשרה מקצועית הכוללת תכנים המכינים את החיילות לביצוע תפקידן בגזרה אליה שובצו.

בסיום ההכשרה, נחשפות החיילות לחמ"ל האיסוף הספציפי בו ישרתו, ומתחילות בתהליך למידת המרחב עליו הן מגנות.

 

במהלך שירותן הצבאי, לאחר טווח של 6 חודשים מרגע גיוסן לצבא,  קיימת האפשרות לתצפיתניות ובקא"סיות להתקדם למסלולי הפיקוד והקצונה, המהווים אבן דרך משמעותית בדרכה של תצפיתנית מרגע גיוסה עד רגע סיום שירותה הצבאי.

מסלולים אלו מקנים כלים רבים לפיתוחה האישי של החיילת אשר תבחר ללכת בהם.

קיים גיוון רב לתפקידי הפיקוד השונים אליהם אפשר להתקדם- פיקוד בקו המבצעי, בקורס ההכשרות והטירונות ובקורסי הפיקוד השונים. 

 

במירוץ השנים, התצפיתניות והבקא"סיות סייעו רבות בפעילויות מבצעיות אינטנסיביות והיוו חלק משמעותי במאמץ ההגנה של צה"ל ובסיכול פעילויות חבלניות עוינות אשר הביאו להצלחות מבצעיות שתוצאותיהן ניכרות עד היום.

במסגרת תפקידן פועלות התצפיתניות והבקא"סיות ברציפות, 365 ימים בשנה, ביום ובלילה לטובת עמידה במשימה מתוך הכרה בחשיבותה ושליחות אמיתית להגנת המולדת.

 

 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 64 ומעלה, דפ"ר 40 ומעלה.

נתוני מא"ה:

עיבוד מידע 3 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה, השקעה והתמדה 3 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 02 והכשרה של חודשיים בבהל"ג

ההכשרה מסמיכה להפעלת מערכות התצפית , גילוי פעילות עוינת בשטח המדינה ועל גדר המערכת, הכוונת כוחות וסיכול הפעילות העוינת, התמצאות בתוואי השטח

איפה משרתים?

בבסיסים השונים בגזרות השונות.

 

 -

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה

מה התפקיד נותן לי?

ניהול וארגון

קורס

חיילים מספרים

חיילים מספרים

סמל שרי בגרון, תצפיתנית בגזרת לבנון מספרת לנו על חוויותיה מהטירונות, מההכשרה ומהשירות הסדיר: "האדרנלין בגוף היה מטורף, לא יכולנו להוריד את העיניים מהמסך. אני זוכרת את הסמ"פ שלי עומדת מאחוריי ושואלת אותי אם הכל בסדר, ועניתי לה שאני על זה. אני חייבת להיות עם עיניים פקוחות לרווחה ולעשות כל מה שאני יכולה כדי לעזור לאירוע" לכתבה המלאה המשיכו לקרוא >

איפה עוברים את ההכשרה?

איפה עוברים את ההכשרה?

מתגייסים לחיל האיסוף הקרבי? אם אתם רוצים לדעת מה זה שו"ב, איך לומדים את מקצועות האיסוף ומה מחכה לכם בחודשים הראשונים בשירות, הכתבה הזו בשבילכם >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מפקד/ת כלואים
תכנית סיגמא