אנשים סימנו כי המידע עזר להם

התצפיתניות אחראיות על סקירת סדר כוחות האויב וזיהוי חדירה ופגיעה עוינים

 

התצפיתניות והבקא"סיות הן חלק מחיל הגנת הגבולות במערך האיסוף הקרבי.
הבקא"סיות והתצפיתניות מבצעות את אותו התפקיד, ההבדל בשם הוא בגלל המערכות השונות אותן הן מפעילות.
התפקיד כולל הפעלת מערכות לגילוי ולסיכול גורמים עוינים לאורך גבולות מדינת ישראל וביצוע מעקב על גדר המערכת באמצעות מכשירים טכנולוגיים שונים.
התצפיתניות והבקא"סיות אחראיות על סקירת סדר כוחות האויב וזיהוי נסיונות חדירה ופגיע עוינים. הן מעבירות דיווחים שוטפים לחמ"ל ועובדות מול גורמי מודיעין שונים, תוך הקפצת כוחות כוננות במידת הצורך לטיפול באירועי חירום. 

 
התצפיתניות פעלו רבות במשך השנים בפעילויות מבצעיות אינטסיביות במאמץ ההגנה של צה"ל ופעלו לסיכול פעילויות חבלניות עוינות אשר הביאו להצלחות רבות.

בשנת 2013 חלה תפנית בטכנולוגיות המתקדמות אשר איפשרו להפעיל מערכות תצפית ומכ"ם באופן משולב והוגדר מקצוע חדש 'בקרית איסוף יבשתית' (בקא"סית).

כיום, פועלות הבקא"סיות והתצפיתניות בחמשת גדודי האיסוף הקרבי : גדוד 'שחף' 869 בגזרת גבול לבנון, גדוד 'עיט' 595 בגזרת גבול סוריה, גדוד 'ניצן' 636 הפועל בגזרת יהודה ושומרון, גדוד 'נשר' 414 בגזרת גבול רצועת עזה וגדוד 'איתם' 727 הפועל בגזרת גבול מצרים וגבול ירדן הדרומי.

 

מטרתן העיקרית של התצפיתניות והבקא"סיות הינה להגן על אזרחי מדינת ישראל וכוחות צה"ל הפועלים במרחב, לסכל הסתננויות וחדירות לשטחנו ופעילויות חבלניות עוינות, במסגרת תפקידן הן פועלות ברציפות, 365 ימים בשנה, ביום ובלילה לטובת עמידה במשימה.

 

 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 64 ומעלה.

נתוני מא"ה:

שדה 2 ומעלה, עיבוד מידע 3 ומעלה, עבודת צוות 3 ומעלה, קשב מתמשך 3 ומעלה.

מה כולל המסלול?

טירונות 02 והכשרה של חודשיים בבהל"ג.

איפה משרתים?

בבסיסים השונים בגזרות השונות.

 

 -

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

 

 

מה התפקיד נותן לי?

ניהול וארגון

קורס

חיילים מספרים

חיילים מספרים

סמל שרי בגרון, תצפיתנית בגזרת לבנון מספרת לנו על חוויותיה מהטירונות, מההכשרה ומהשירות הסדיר: "האדרנלין בגוף היה מטורף, לא יכולנו להוריד את העיניים מהמסך. אני זוכרת את הסמ"פ שלי עומדת מאחוריי ושואלת אותי אם הכל בסדר, ועניתי לה שאני על זה. אני חייבת להיות עם עיניים פקוחות לרווחה ולעשות כל מה שאני יכולה כדי לעזור לאירוע" לכתבה המלאה המשיכו לקרוא >

איפה עוברים את ההכשרה?

איפה עוברים את ההכשרה?

מתגייסים לחיל האיסוף הקרבי? אם אתם רוצים לדעת מה זה שו"ב, איך לומדים את מקצועות האיסוף ומה מחכה לכם בחודשים הראשונים בשירות, הכתבה הזו בשבילכם >

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

מפקד/ת כלואים
תכנית סיגמא