אנשים סימנו כי המידע עזר להם

איסוף מודיעין, איתור ומעקב אחר מטרות, מתן גיבוי לכוחות קרקע ואוויר בפעילויות מבצעיות והתרעה ימית.

הלוחמים הימיים משרתים על ספינות הטילים וספינות הבט"ש. הלוחמים אחראים על ביטחון הגבולות הימיים של מדינת ישראל בעזרת איסוף מודיעין, פעילויות מבצעיות בגבולות האויב, הגנה מפני פעולות חבלניות המגיעות מהים והגנה על נכסים אסטרטגים. 

מהם תנאי הקבלה?

פרופיל 72 ומעלה, דירוג גבוה בשאלון העדפות ומעבר גיבוש לוחם ימי בהצלחה. 

BMI: 17-35

שימו לב: בנים שהתקבלו לתפקיד לא יוכלו לוותר עליו. 

מה כולל התפקיד?

טירונות 02 ולאחר מכן בהתאם לתפקיד יש חיילים שיבצעו 03 (לא חלק מהמסלול ולא בהכרח). יבשתית ולאחר מכן הכשרה מקצועית של 3-6 חודשים אשר מייעדת את הלוחמים הימיים לתפקיד ייעודי בסטי"ל או בכלי הבט"ש. ההכשרה מסמיכה את הלוחם לרובאות 07 ימית. בתום ההכשרה הלוחם ישובץ לתפקיד ספיציפי על הספינה, התפקידים מתחלקים לתחומי: נשק, מכונה, ושייט (גילוי, ניווט וקשר). החיילים שישרתו על ספינות הבט"ש יתחלקו לתחומי הימאות או המכונה. 

איפה משרתים? 

באחד מכלי השיט המלחמתיים של זרוע הים.

 

-

השיבוץ לתפקיד נקבע לפי מכלול הנתונים האישיים שלכם, העדפותיכם, שיקולים מקצועיים וצרכי הצבא. ייתכנו שינויים בתנאי הקבלה שמופיעים כאן ובשיקולים הנוספים שבאים לידי ביטוי במעמד בחינת המועמדות שלכם לתפקיד. למתאימים מביניכם תינתן אפשרות קידום למסלולי הדרכה, פיקוד וקצונה.

האם התפקיד דורש מיון?

בנים נדרשים לעבור מיון

מה התפקיד נותן לי?

הכשרה

תהליך המיון

תהליך המיון

הלוחם הימי כולל בתוכו את תפקיד לוחם הסטי"ל, לוחם הדבור ובמיונים פנימיים של חיל הים ללוחם הסנפיר.

איפה תהיה ההכשרה?

איפה תהיה ההכשרה?

בסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה, מכשיר את מרבית המתגייסים לחיל הים החל מהטירונות ועד לקורסי קצונה מתקדמים. בין היתר, מוכשרים בבה"ד זרוע הים הלוחמים הימיים, בקריות השליטה הימית, הצוללנים, החובלים והמערך הטכני החופי והימי. בואו לראות חלק מהשדרוגים שנעשים בבה"ד בשנים האחרונות >

חיילים מספרים

חיילים מספרים

סמ"ר רועי ניר, לוחם ימי בספינת אח"י חנית, הגיע לספר לנו על השירות השונה והמיוחד על המים, על ההכשרה והקורס שעבר בבה"ד חיל הים ועל ההפלגות והאירועים שתפעל בשירות: "צריך לפעמים ללכת עם החזה נפוח והראש למטה כי אתה יודע שאתה עושה המון דברים חשאים וחשובים שאתה לא יכול לספר עליהם". רוצים לדעת עוד על איך נראה השירות בסטי"לים? איך נראה השירות המעורב בספינה? המשיכו לקרוא>

אנשים סימנו כי המידע עזר להם

לוחם קודקוד
לוחם בשייטת הצוללות